Czym kierować się podczas kupowania komputera do pracy?

Czym kierować się podczas kupowania komputera do pracy? Należy przede wszystkim zdecydować się, czy lepiej kupić zwykły komputer, czy też raczej laptop. Dużo zależy od rodzaju wykonywanej pracy. To pierwsze rozwiązanie przyda się przede wszystkim dla osób, które rzadko odchodzą od biurka. Natomiast pracownicy często zmieniający swoją lokalizacją zazwyczaj korzystają z laptopów. Oprócz tego trzeba zadbać o właściwe parametry naszego komputera do pracy. Jeżeli ograniczymy się do używania przeglądarki i pakietu Office, to w zupełności wystarczy nam praktycznie dowolny komputer. Wystarczy zadbać o właściwą ilość pamięci RAM i miejsca na dysku.

Zakup tego typu urządzenia wyniesie mało pieniędzy. Koszty można dodatkowo ograniczyć, wybierając sprzęt poleasingowy lub samodzielnie składając komputer. W przypadku pracy z multimediami potrzebny będzie bardziej wymagający model. O ile dostępne są wystarczająco mocne laptopy, tańszym rozwiązaniem nadal pozostaje używanie w tym celu komputera stacjonarnego z odpowiednio dobranymi podzespołami. Po wybraniu pasującego nam modelu pozostaje jego zakup. Firmy zazwyczaj jednocześnie zaopatrują się w duże ilości komputerów do pracy. Nie każda z nich posiada wystarczająco dużo środków finansowych, aby ponieść ten spory wydatek. Dlatego rośnie popularności leasingu sprzętu komputerowego.

Czy laptop bardziej przyda nam się w pracy niż komputer stacjonarny?

Czym kierować się podczas kupowania komputera do pracy?Istnieje wiele zalet, które wpływają na popularność tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Jest to przede wszystkim bardziej ergonomiczne rozwiązanie. Dobierając właściwy monitor i klawiaturę, możliwa jest wygodna praca przy biurku. Co więcej, zakup takiego komputera wyniesie nas mniej, niż gdybyśmy wybrali komputer mobilny. Jednakże największą zaletą modeli stacjonarnych jest możliwość ich swobodnego rozbudowywania i regularnej wymiany podzespołów na bardziej wydajne. Jednakże cecha ta nie jest szczególnie ważna w przypadku komputera do pracy. Z punktu widzenia firmy potrzebującej sprzętu dla swoich pracowników, o wiele prostszym rozwiązaniem jest zakup nowego modelu. Montaż, modyfikacja oraz konserwacja komputera stacjonarnego wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli chodzi o komputery do pracy, w większości przypadków optymalnym rozwiązaniem jest zakup laptopów. Pracownicy mogą zabierać ze sobą do domu takie urządzenie oraz swobodnie przenosić je w miejscu pracy. Bez większego problemu mogą zabrać laptop, udając się na wyjazd służbowy. Z pewnością dodatkową zaletą jest cicha praca i niski pobór energii elektrycznej. Brak potrzeby kupowania takich urządzeń peryferyjnych jak klawiatura, czy też monitor ograniczają koszty zakupu takiego urządzenia. Duży wybór na rynku mobilnych komputerów do pracy sprawia, że bez problemu znajdziemy wydajny model, który w zupełności wystarczy do wykonywania określonych zadań.

Optymalny sposób na sfinansowanie zakupu komputerów do pracy

Firmy szukają sposobów na ograniczenie wydatków powinny zastanowić się nad zawarciem umowy leasingowej, w ramach której wypożyczają potrzebny sprzęt komputerowy. Najczęściej taka umowa jest zawierana na okres co najmniej 18 miesięcy. W trakcie jej trwania konieczne jest płacenie uzgodnionych rat. Do wyboru mamy leasing tradycyjny oraz nowoczesny. Ten pierwszy zmusza firmę do odkupienia sprzętu od leasingodawcy po zakończonej umowie. W ramach drugiej opcji zwracany jest stary sprzęt. Oprócz tego konieczne jest podjęcie nowego leasingu i wyboru bardziej nowoczesnych komputerów do pracy. Jest to doskonały sposób na regularne poprawianie jakości naszych komputerów. Podczas wyboru tego typu leasingu trzeba mieć na uwadze oferowane wsparcie techniczne. Warto nawiązać współpracę z firmą leasingową, która zobowiąże się do szybkiego rozwiązania jakichkolwiek problemów technicznych, którego mogą zaistnieć w trakcie trwania umowy. Kolejnym parametrem, który należy brać pod uwagę, jest realny koszt leasingu. Składa się on nie tylko z wysokości wszystkich rat, ale także końcową cenę wykupu wszystkich komputerów do pracy w przypadku leasingu tradycyjnego.

Zalety leasingu komputerów

Taka forma finansowania nie wymaga równie wielu przygotowań co staranie się o uzyskanie kredytu bankowego. Przejrzystość procedur oraz krótki czas oczekiwania na wydanie decyzji pozwalają na szybkie reagowanie na zmieniającą się sytuację na rynku. Jeżeli zaistnieje potrzeba gwałtownej modernizacji naszej firmy, trudno o wygodniejsze rozwiązanie niż leasingu sprzętu komputerowego. Z pewnością skorzystamy na tym pod względem podatkowym. Wszelkie wydatki poniesione przez nas na oprogramowanie komputerowe i raty leasingowe można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Istnieje także możliwość odpisania podatku VAT od leasingu. Opłacanie stałych rat w mniejszym stopniu obciąża budżet firmy. Możliwe jest finansowanie ich wyłącznie z bieżących dochodów. Wybierając opcję leasingu, możemy w tani sposób wymieniać co kilka lat oprogramowanie i komputery do pracy. Mało którą firmę stać na tak częste wymienianie posiadanego sprzętu, jeżeli nie wybrała leasingu. Oczywiście rozwiązanie to nie jest pozbawione swoich wad. Jednakże zazwyczaj przewyższają je zalety leasingu sprzętu komputerowego.