Regały metalowe do garażu

Garaż może służyć nie tylko, jako miejsce postojowe dla samochodów. Wolne miejsce może zyskać dodatkową wagę, jeśli ustawi się regały metalowe do garażu, dzięki czemu będzie można przechowywać dosłownie wszystko w idealnym porządku. Taki system przechowywania z reguły znajduje się wzdłuż ścian od podłogi do sufitu (można użyć dosłownie całego obwodu, z wyjątkiem tylko strefy wejściowej).

Regały metalowe do garażu

regały metalowe do garażu

Regały metalowe mogą być wielofunkcyjne, stanowiąc połączenie półek, konsol i specjalnych uchwytów. Taki system umożliwia umieszczenie materiałów budowlanych, opon, sprzętu sportowego i ogrodowego, narzędzi roboczych lub domowych przetworów w stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Trudno jest przewidzieć, który element będzie musiał zostać umieszczony w celu przechowywania w przyszłości, dlatego dobrze jest zainstalować regały metalowe, które dodadzą nowe elementy do struktury, dostosowując system do potrzeb.

Ważna jest również waga przechowywanych przedmiotów. Wiele typów regałów metalowych jest przeznaczonych do umieszczania na nich ciężkich rzeczy. Te regały są belkami prefabrykowanymi z podłogą ze sklejki, które są montowane bez użycia elementów złącznych. System pozwala na łatwą i szybką zmianę liczby i wysokości półek bez konieczności demontażu ramy głównej. Regały garażowe są uniwersalnym systemem przechowywania na przykład dzięki konstrukcji haczykowej. Są szybkie w montażu i łatwe w obsłudze. Zalecane są do stosowanie do garaży z wielu powodów: łatwy montaż, niezawodna i trwała konstrukcja, duże możliwości przechowywania lekkich i średnich ładunków.

Rodzaje regałów metalowych do garażu

Decydując się na regały metalowe, które wytrzymają duże obciążenia, garaż będzie wielofunkcyjny i wygodny. To jest bardziej cenne pomieszczenie z praktycznego punktu widzenia, podczas gdy cena każdego systemu regałów pozostaje przystępna dla wszystkich. Regały optymalnie dostosowane do garażu to tylko trzy główne sekcje: regały ścienne, podłogowe i konstrukcje sufitowe. Warto zastanowić się nad nimi bardziej szczegółowo. Jeśli garaż jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem tzn. do przechowywania samochodu i innego sprzętu garażowego (odśnieżarki, generatory, kosiarki do trawy, quady itp.), optymalne jest, jeśli regały metalowe znajdują się na ścianach garażu.

W takim przypadku przestrzeń na podłodze można wykorzystać do przechowywania dużego sprzętu i ekwipunku (regały podłogowe nie będą działać, regały pionowe będą przeszkadzać). Po pierwsze, regały ścienne można umieścić na dowolnej wysokości garażu i jeśli to konieczne, obniżyć je lub podnieść do określonych potrzeb, po drugie, często regały metalowe wykonane są ze stali ocynkowanej.

Zalety regałów metalowych

  • Lekka prefabrykowana konstrukcja, która nie wymaga specjalnych narzędzi do instalacji. W razie potrzeby regał można szybko zdemontować i przetransportować w nowe miejsce.
  • Specjalna obróbka metalu zapewniająca wysoką odporność na korozję nawet podczas pracy w garażach o wysokiej wilgotności.
  • Praktyczność. Na półkach można przechowywać przedmioty o różnych rozmiarach i kształtach. Jednocześnie wszystkie rzeczy są łatwo dostępne z przodu, z tyłu lub z boku.
  • Modułowość. Kilka regałów garażowych można połączyć w jeden projekt. To rozwiązanie doskonale nadaje się do serwisów samochodowych, warsztatów samochodowych i napraw, sklepów z częściami samochodowymi.
  • Możliwość dostosowania systemów półkowych do indywidualnych wymagań, co zapewnia regulacja poziomów przechowywania, wyjmowane półki, instalowanie dodatkowych regałów.
  • Kilka opcji półek do garażu: metalowe, drewniane, specjalne uchwyty na opony.

Wybór właściwego rozwiązania

Regały metalowe do garażuRegały metalowe garażowe, charakteryzują się wysoką trwałością i niezawodnością, są w stanie wytrzymać znaczne obciążenia, zachowując swoją geometrię i zapewniając odpowiednią stabilność całej konstrukcji. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych produktów, które różnią się nie tylko rozmiarem, ale także designem. Konstrukcje z metalową ramą z solidnymi półkami są dość powszechne, takie produkty nie są przeznaczone do przechowywania ciężkich przedmiotów (maksymalne obciążenie półki wynosi 120 kilogramów), ale są bardziej niż odpowiednie dla małego prywatnego warsztatu.

W przypadku dużych samochodów oferowane są rozwiązania do przechowywania, które mają doskonałą ładowność i pozwalają na przechowywanie dużej ilości narzędzi i części zamiennych. Takie regały metalowe do garażu wykonane są z trwałego profilu tocznego, zapewniającego wysoką sztywność konstrukcyjną.

Nie można zapominać o specjalistycznych regałach przeznaczonych do przechowywania kół, nie ma w nich półek, opony są montowane między dwiema równoległymi prowadnicami. Taka konstrukcja pozwoli na kompaktowe ułożenie znacznej liczby opon, zapewniając łatwy dostęp do każdej z nich. Jeśli ktoś ma problem z wolną przestrzenią, może użyć regałów metalowych do garażu, są one bezpiecznie przymocowane do ściany i mieszczą dużą liczbę przedmiotów. Najważniejsze jest to, żeby konstrukcja została zamontowana zgodnie z instrukcjami, w przeciwnym razie może bardzo szybko się uszkodzić.