Jak wybrać uchwyt do smartfona?

Jak wybrać uchwyt do smartfona? Smartfon w samochodzie może służyć jako narzędzie do odtwarzania muzyki, jako nawigacja czy też po prostu do odbierania połączeń. Przed wyruszeniem w długą podróż warto zadbać o wygodne jak i także bezpieczne mocowanie komórki. Jaki uchwyt wybrać oraz czym się przy jego zakupie kierować?

Na co zwrócić uwagę wybierać uchwyt na telefon?

W zasadzie to wszystkie uchwyty, bez względu na cel korzystania, powinny głównie zapewnić nam bezpieczeństwo użytkowania oraz gwarantować dostęp do urządzenia. Dobór samej estetyki jak i także sposobu mocowania jest kwestią indywidualnych preferencji kierowcy. Na rynku jest duży asortyment jeśli chodzi o uchwyty. W związku z tym dobrze byłoby wiedzieć czym się kierować przy ich zakupie? Na pewno bardzo duże znaczenie powinna mieć jakość wykonania. Im jakość jest lepsza, tym urządzenie o wiele bezpieczniejsze w użytkowaniu. Do tego trwałość uchwytu jest o wiele dłuższa. Cena najczęściej odzwierciedla jakość. Im uchwyty do smartfonów droższe, tym ich jakość jest wyższa. Rozwiązania tanie najczęściej są wykonane z łamliwego jak i także słabego plastiku. Plastikowe zębatki oraz prowadnice bardzo szybko się wyrabiają, a pianka czy też gumki wycierają się. To wszystko sprawia, że telefon podczas jazdy może z uchwytu wypaść. Przy zakupie uchwytu powinniśmy także zwrócić uwagę na swobodę ustawienia pozycji wyświetlacza. Dobre uchwyty do smartfonów powinny umożliwiać nam ruch w zasadzie każdym kierunku. Duże znaczenie mają także wymiary uchwytu. Bez względu na sam sposób mocowania – im jest on mniejszym, tym lepiej. Szczególnie wymiary uchwytu powinniśmy mieć na uwadze przy zakupie uchwytu, który mocuje się do szyby. Nie zapominajmy także o wymiarach urządzenia. Rozstaw elastyczny uchwytu umożliwia nam instalację bardzo różnych urządzeń jak i także swobodę ruchu. Szczególnie jeśli chodzi o rozwiązania na szybę oraz na deskę rozdzielczą. Rozwiązaniem wygodnym jest uchwyt dedykowany. Mamy wówczas pewność, że dane urządzenie zawsze będzie idealnie pasowało.

Typy uchwytów samochodowych do telefonu

Na wszystkie cechy powyższe musimy obowiązkowo zwrócić uwagę przy zakupie. Jednak nie mniej ważny jest sam sposób mocowania danego uchwytu. Warto przeanalizować wszelkie najpopularniejsze rozwiązania. Pierwszym typem uchwytów są uchwyty samochodowe z przyssawką mocowane na szybę. Jest to najpopularniejsze mocowanie. Plusem bez dwóch zdań jest tutaj stabilność, bliskość szyby, łatwy montaż, łatwy demontaż, uniwersalność  oraz swobodna regulacja ustawień urządzenia. Jeśli chodzi o minusy to nie sposób zauważyć ograniczonego pola widzenia oraz właściwości przyssawki.

Drugi typ uchwytów to uchwyty przeznaczone do kratki nawiewu. Uchwyty do smartfonów montowane na kratce także mają wielu fanów. Do plusów na pewno zalicza się nieograniczenie widoczności na przedniej szybie oraz dobry dostęp do samego urządzenia. Jeśli chodzi o minusy to musimy się liczyć z pogorszoną wentylacją w kabinie, możliwością uszkodzenia wentylacyjnej kratki oraz ryzykiem nadmiernego nagrzewania obudowy telefonu, szczególnie zimą.

Kolejne uchwyty do smartfonów to uchwytu montowane do rozdzielczej deski. Uchwyty te składają się z neodymowego magnesu, który przyczepia się do telefonu. Plusem tego rozwiązania jest dowolna lokalizacja montażu urządzenia w samochodzie. Do tego bardzo szybki montaż oraz niezmiernie wygodny. Regulacja położenia jest także bardzo swobodna. A jak z wadami? Musimy się tutaj liczyć z wysokim ryzykiem upadku smartfona. Do tego także z wpływem negatywnym na odbiornik GPS w naszym urządzeniu.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Wiele osób uważa, że może pozostawić swojego smartfona w obojętnie jakim miejscu. Owszem, osoby te mają rację. Jednak pozostawienie smartfona na centralnej konsoli, we wnęce na napój przy skrzyni biegów czy też w innych skrytkach naszego samochodu nie jest do końca bezpieczne. Czasami w zupełności wystarczy przyspieszenie gwałtowne czy też zbyt mocne hamowanie, a nasz telefon upadnie na podłogę czy też pod pedały. Tym samym uniemożliwi nam wykonanie koniecznego manewru. Nie wolno nam także zapominać o tym, że smartfon latający, to naprawdę pewnego rodzaju pocisk, który może wyrządzić krzywdę nie tylko kierowcy, ale również jego pasażerom. Powinniśmy zatem pochodzić w sposób  rozważny do zakupu uchwytu. W innym wypadku naprawdę możemy nieświadomie spowodować wypadek. Co więcej uchwyty do smartfonów nie są żadnym dużym wydatkiem, aby konieczne było zastanawianie się nad ich kupnem. Każda osoba używająca telefonu komórkowego podczas jazdy powinna obowiązkowo posiadać uchwyt na swój telefon. Nie podlega to żadnej wątpliwości. W wielu samochodach (zwłaszcza tych nowych) są wbudowane uchwyty do telefonów standardowe. Czasami także uchwyty są dołączone jako gratis u operatora telefonii komórkowej, przy zakupie telefonu. Na sam koniec warto dodać, że uchwyty możemy kupić zarówno w stacjonarnych sklepach z akcesoriami do telefonów jak i także w sklepach internetowych. W tych drugich najczęściej oferowane są dużo niższe ceny.