Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy? Dla każdego właściciela samochodu prawdziwym nieszczęściem jest awaria samochodu. Niestety wiąże się ona z nerwami, jak i także z wysokimi opłatami, których uiszczamy w warsztacie samochodowym. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego warsztatu samochodowego, który zajmie się naszym samochodem tak jak sobie tego życzymy.

Unikajmy oszustów

Wiele osób się już utwierdziło w przekonaniu, że bardzo łatwo w różnych warsztatach samochodowych zostać oszukanym. Na całe szczęście wciąż nieuczciwych warsztatów samochodowych jest mniej od tych naprawdę rzetelnych. Pomimo wszystko, gdy będziemy mieli pecha, to może trafić do mechanika, który ma wobec nas nie do końca czyste intencje. Co zrobić, aby nie trafić na oszusta? Na pewno najgorszym co możemy zrobić, to jest zgłoszenie się do pierwszego lepszego warsztatu samochodowego. Niestety wiele osób tak robi, a później pozostają jedynie łzy. Tak jak sprawdzamy fryzjera i opinie o nim przed wykonaniem farbowania, tak i powinniśmy “prześwietlić” dany warsztat samochodowy. W przypadku warsztatów samochodowych może to nie być takie proste. Niestety wciąż większość warsztatów to małe warsztaty, w których pracuje jeden mechanik. Takie warsztaty najczęściej nie mają strony internetowej oraz social media. Tym samym trudno jest znaleźć jakiekolwiek informacje o nim w sieci. Większość osób poleca warsztaty samochodowe, które są dużymi obiektami. W takim przypadku zanim podstawimy samochód w dane miejsce, to zapoznajmy się z opiniami. Jeśli wszystkie czy też większość opinii jest pozytywnych, to na pewno warto. W ten sposób może nam się udać uniknąć oszustów. Liczymy na to.

Polecamy:

Po czym rozpoznać dobry warsztat samochodowy?

Z drugiej strony warto sobie odpowiedzieć na pytanie po czym rozpoznać dobry warsztat samochodowy? Przede wszystkim minęły już raz na zawsze czasy, w których warsztaty są brudne, śmierdzące, a mechanicy szukają wszystkich najpotrzebniejszych narzędzi, które są porozrzucane po całym obiekcie. Obecnie warsztaty to obiekty nowoczesne, w których znajduje się nawet biuro i miejsce, w którym klient może wygodnie usiąść oraz zapoznać się z wyceną naprawy. Cały kosztorys naprawienia danej awarii powinniśmy otrzymać wydrukowany. Dopiero jeśli go akceptujemy, to mechanicy mogą rozpocząć pracę. Bez naszej zgody nic nie powinno się wydarzyć. Wiąże się to przecież z opłatami, które my musimy uiścić.

Poza powyższym mechanik czy też osoba przedstawiająca nam kosztorys powinna odpowiedzieć sumiennie i dokładnie na wszystkie zadane przez nas pytania. Dzięki temu będziemy mieli pełen obraz sytuacji przed oczyma. Będąc w warsztacie samochodowym możemy także ocenić wnętrze, czystość, osoby tak pracujące oraz przede wszystkim sprzęt, którego używają. Gdy narzędzia przypominają te, które znajdują się w naszej piwnicy, to nie świadczy to niestety zbyt dobrze o danym miejscu. Sprzęty i urządzenia powinny być już mocno specjalistyczne, jak i także nowoczesne. Dzięki temu na pewno naprawa będzie przebiegała z jednej strony szybko, a z drugiej strony będzie wykonana nienagannie. Na to właśnie liczymy.

Ceny

Jeśli chodzi o ceny, to najciężej jest je ocenić. Musimy mieć świadomość, że każda awaria jest inna, każdy samochód jest inny i każdy warsztat samochodowy jest inny. Jednak ceny oscylacyjne można podać. Z reguły są to widełki cenowe. W ofercie warsztatu samochodowego znajdują się ceny. Jeśli ceny mieszczą się idealnie w ogólnodostępnych widełkach to świetnie. Jeśli z kolei są o wiele niższe, to musimy być ostrożni. Możliwe, że coś jest nie tak. W takiej sytuacji niestety musimy wziąć pod uwagę, że stosowane części mogą być słabej jakości, zamienniki czy też części chińskie. Także sama usługa może nie być wykonana na najwyższym poziomie. Z kolei gdy ceny są zbyt wysokie, to niestety również jesteśmy nieco odstraszeni. Możemy przecież tą samą naprawę wykonać w innym warsztacie, który zrobi to znacznie taniej.

Podsumowanie

Jak widzimy na załączonym obrazku musimy przed wyborem konkretnego warsztatu samochodowego zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Jest to jednak bardzo opłacalne. Nie tylko możemy zaoszczędzić nieco pieniędzy, a do tego mamy pewność, że nie musimy się w zasadzie obawiać o to, że zostaniemy oszukani. Dodatkowo powinniśmy wiedzieć, że trafiając już do dobrego warsztatu samochodowego, warto zapisać sobie na stałe numer telefonu do niego. W ten sposób w razie kolejnego zapotrzebowania powinniśmy się do niego udać i nie będziemy musieli już przechodzić przez ten cały proces poszukiwania, sprawdzania i domniemania. W zasadzie to posiadanie polecanego i dobrego mechanika samochodowego jest już połową sukcesu. Dzięki temu nasz samochód zostanie naprawiony i znacznie szybciej trafi do nas. Musimy przyznać, że dosyć trudno jest poruszać nam się bez samochodu. Komunikacja miejska nie jest na tak wysokim poziomie, jak jest to przedstawione w mediach lokalnych. Co więcej są miejsca, w których tak naprawdę nie da się po prostu dojechać tramwajem, pociągiem oraz autobusem.

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl