Najważniejsze zasady, którymi należy kierować się w pielęgnacji skóry

Najważniejsze zasady, którymi należy kierować się w pielęgnacji skóry. Sucha skóra to problem, który pojawia się wraz z wiekiem. Im skóra jest bardziej sucha, tym mocniej jest podatna na pojawienie się zmarszczek. Proces starzenia się skóry ma swój początek już po ukończeniu 25. roku życia, dlatego warto zadbać o swoją skórę już w młodym wieku i stosować się do wszystkich najważniejszych zasad przez całe życie. Oto najważniejsze zasady, którymi należy kierować się w pielęgnacji skóry. 

Właściwa pielęgnacja skóry – o czym koniecznie należy pamiętać? 

Zachodzące w organizmie zmiany hormonalne powodują, że ilość wydzielanego przez skórę łoju ulega znacznemu zmniejszeniu. Po ukończeniu 40. roku życia pojawiają się już zmarszczki wynikające z niedoboru kwasu hialuronowego i wody w organizmie. Należy pamiętać o tym, że kwas hialuronowy posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu pomaga w systematycznej regeneracji zniszczonego naskórka. W określonym wieku skóra produkuje też znacznie mniej ceramidów, czyli cementów międzykomórkowych tworzących specjalną tkankę chroniącą skórę przed utratą wilgoci. Oprócz tego, w skórze jest też coraz mniej wartościowego kolagenu, a gdy go nie ma, wówczas procesy starzenia się skóry zachodzą jeszcze szybciej. O cerę trzeba dbać w bardzo rozsądny sposób i przez całe swoje życie w sposób systematyczny. Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest właściwe nawilżenie skóry. Co należy zrobić, aby skóra była odpowiednio nawilżona? Przede wszystkim, trzeba sięgać po starannie dobrane kosmetyki pielęgnujące. Dlaczego? Odpowiednie kosmetyki pielęgnujące zawierają szereg dobroczynnych substancji, dzięki którym nasza skóra jest w stanie odzyskać swój dawny, wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Oprócz stosowania kosmetyków pielęgnujących nie można też zapominać o tym, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. 

Co oprócz kosmetyków pielęgnujących? 

Niektórzy błędnie uważają, że dla zachowania odpowiedniej kondycji skóry w zupełności wystarczy stosowanie samych kosmetyków pielęgnujących. Niestety, tego typu stwierdzenia nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą. Oczywiście, stosowanie kosmetyków pielęgnujących jest niezwykle ważne, ale powinniśmy też pamiętać o innych bardzo ważnych kwestiach. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmianę codziennych nawyków żywieniowych. W naszym codziennym jadłospisie powinno znajdować się jak najwięcej warzyw i owoców, ponieważ działają one w bardzo pozytywny sposób na ogólną kondycję naszej skóry. Czego powinniśmy unikać? Specjaliści dermatolodzy zalecają, aby jeść jak najmniej słonych przekąsek i słodyczy. Dania typu fast food powinniśmy spożywać wyłącznie w ostateczności. Jeśli tego rodzaju zalecenia nie będą przez nas respektowane, skóra nie będzie wyglądała tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Oprócz spożywania właściwych, odpowiednio dopasowanych posiłków, powinniśmy także wypijać każdego dnia minimum 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Dzięki niej skóra uzyskuje odpowiednie nawilżenie, dzięki czemu ryzyko pojawienia się zmarszczek jest także ograniczone do absolutnego minimum. 

Jakie kosmetyki pielęgnujące najlepiej kupować? Podpowiadamy! 

Najważniejsze zasady, którymi należy kierować się w pielęgnacji skóryJeśli skórze brakuje składników takich jak kwas hialuronowy, ceramidy czy kolagen, procesy starzenia się zachodzą w wyjątkowo szybkim tempie. Musimy dbać o jej prawidłowe nawilżenie od najmłodszych lat, a wtedy z pewnością jej kondycja będzie odpowiednia. Jak dbać o cerę mającą skłonność do wysuszania? Podstawowa zasada jest następująca: należy o nią dbać w bardzo staranny, odpowiedzialny sposób. Specjaliści zalecają, aby zaopatrywać się wyłącznie w kosmetyki pielęgnujące najwyższej jakości – hipoalergiczne. Tego rodzaju preparaty oznaczają, że korzystając z nich nie ma ryzyka, iż zapadniemy na jakąś alergię. W swoim składzie nie zawierają jakichkolwiek substancji barwiących bądź zapachowych. Należy mieć na uwadze fakt, iż skóra mocno wysuszona jest bardzo podatna na rozmaite podrażnienia oraz alergie.

 

Jakie kosmetyki będą najlepszym rozwiązaniem? Zachęcamy do tego, aby przed kupnem jakiegokolwiek kosmetyku dokładnie sprawdzić jego skład. Zawarte tam informacje pomogą nam wybrać taki produkt, który w stu procentach będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry. Dobrze, gdy kosmetyki pielęgnujące skórę zawierają witaminę PP. Jest to składnik pomocny w zatrzymywaniu wody w skórze. W nawilżaniu skóry wyjątkowo ważną rolę pełni także witamina E. Jest to składnik chroniący skórę przed stresem oksydacyjnym oraz zwalczający procesy starzenia się skóry. W domu warto także nakładać na twarz specjalne maski nawilżające – efekty ich stosowania mogą być naprawdę oszałamiające. Taką maskę można zrobić domowym sposobem – wystarczy stworzyć maseczkę z rozgotowanego siemienia lnianego. Stworzony w ten sposób gęsty, ciepły żel nakładamy na gazy oraz na buzię. Stosowanie wszystkich powyżej opisanych porad z pewnością pomoże w zachowaniu skóry w odpowiedniej kondycji. Nie można jednak zapominać o jednym z elementów. Tylko połączenie wszystkich sposobów nawilżania skóry oraz systematyczność da nam gwarancję, że skóra będzie wyglądała wyjątkowo korzystnie przez bardzo długi czas.