Sklep dla jeźdźców – Jak przygotować dziecko do jazdy?

Sklep dla jeźdźców – Jak przygotować dziecko do jazdy? Dzieci w dzisiejszych czasach mają coraz więcej zainteresowań pozaszkolnych. Niezależnie od tego, w jakim są wieku i co robią, dobrze jest, aby posiadały swoje pasje i hobby, które pozwolą się im rozwinąć. Coraz popularniejszym wyborem jest jeździectwo konne, które łączy w sobie przygodowość jazdy na majestatycznym zwierzęciu, jak i możliwość łatwego zdobycia doświadczeń wyjątkowych na tle innych ludzi doświadczeń. Dodatkowym atutem jest też fakt, że jeździectwo konne pozwala zachować prostą sylwetkę, pomaga na wszystkie stawy, a nawet problemy z wyrażaniem emocji, dzięki kontaktowi z koniem.

Pierwszym miejscem, które odwiedzimy, jest sklep dla jeźdźców. W niemalże każdym większym mieście znajduje się co najmniej jeden stacjonarny sklep dla jeźdźców, nie wspominając o tym, że na terenie całego kraju funkcjonują dziesiątki internetowych sklepów, które oferują bogatą gamę produktów z dostawą do domu.

Już tutaj powstaje pierwsze pytanie. Jaki sklep dla jeźdźców należy wybrać, aby zapewnić naszemu dziecku najlepszy start? Dzieci mają to do siebie, że potrafią zachwycać się mnóstwo rzeczy, szybko przerzucając swoją uwagę z jednej na drugą. Mają też swoje wymagania i są w stanie upierać się przy swoim, czego nie trzeba tłumaczyć tym, którzy dzieci wychowują lub wychowywali. W wypadku dzieci najlepiej jest odwiedzić fizycznie istniejący sklep dla jeźdźców, by dziecko własną ręką mogło dotknąć wszystkiego, przymierzyć, dopasować, poczuć atmosferę miejsca i zadecydować.

Sklepy dla jeźdźców oferują produkty w różnych rozmiarach, które pasują nawet do bardzo młodych pociech, więc pod tym względem sklepy stacjonarne nie mają się wcale gorzej od internetowych. Możemy przyjść na miejsce i być gotowi na to, że sprzedawcy będą mogli nam pomóc w doborze i pokazać stosowne produkty od ręki.

Co będzie pierwszym i najważniejszym przedmiotem, jaki należy kupić w sklepie dla jeźdźców naszemu dziecku? Zdecydowanie i bezdyskusyjnie kask.

Sklep dla jeźdźców – Jak przygotować dziecko do jazdy?

Dzieci są szczególnie narażone na obrażenia od upadków. Nie są one częstym zjawiskiem w jeździectwie konnym i nie ma sensu się nastawiać na to, że się zdarzą, natomiast należy być przygotowanym. Jeśli już dojdzie do upadku, nawet niegroźnego, to hełm może całkowicie zniwelować obrażenia, a docelowo uratować życie podopiecznego, dzięki czemu szczęśliwa przygoda nie zmieni się w tragedie. Sklepy dla jeźdźców są świadome zagrożenia i profesjonalne kaski certyfikowane są przez ekspertów z Parlamentu Europejskiego następującym akronimem: CE EN 1384. Każdy kask z takim oznaczeniem jest wykonany z wystandaryzowanych materiałów, zapewnia ochronę przed warunkami pogodowymi oraz uszkodzeniami motorycznymi i jest największym gwarantem bezpieczeństwa.

Sklepy dla jeźdźców mają przebogatą ofertę kasków, bezpieczeństwo i jakość to podstawa, ale nie będzie też żadnego problemu w znalezieniu czegoś zarówno mającego walory estetyczne, jak i będącego w upatrzonej półce cenowej.

Powszechnie wiadome jest, że dzieci bardzo szybko rosną, nie tylko w oczach rodziców. Sklepy dla jeźdźców mają przygotowane stroje nie tylko zależnie od warunków pogodowych i wyglądu, czy funkcji, ale też od rozmiaru. Jest to elementarne, aby kupić dobrze dopasowaną odzież dla dziecka. Nie ma sensu w kupowaniu takiej odzieży na zapas, większej o rozmiar czy dwa. Strój powinien przylegać do ciała, chronić przed wiatrem i zimnem szyję, być wykonany z jakościowych materiałów jak na przykład dzianina termoaktywna. Sklepy dla jeźdźców są przygotowane na wszelkie możliwe rozmiary, pory roku i rozmiary oraz upodobania dzieci.

Bardzo ważnym czynnikiem jest komfort psychiczny dziecka. Jest to coś, czego nie da się kupić w żadnym sklepie dla jeźdźców, spokój i rozwaga. Dziecko może poczuć się przytłoczony, zlęknione i antycypować, że takie przygotowania mogą wyprzedzać jedynie coś niebezpiecznego i złego. Koniecznie należy dziecko zapewnić, że chodzi tylko o wygodę i swobodę ruchów. Nie powinniśmy stresować małego jeźdźca przed jazdą, gdyż nie jest to dobre ani dla niego, ani dla konia, który potrafi wyczuć, że jego jeździec się stresuje.

Niektóre sklepy dla jeźdźców oferują ochraniacze na plecy, przypominające żółwie skorupy. Jest to szczególnie promowane wśród mniejszych dzieci, gdzie niefortunny upadek z konia może zakończyć się wizytą w szpitalu. Taki pancerzyk nie jest szczególnie wygodną częścią garderoby, ale dobrze współgra z resztą osprzętu i nie krępuje ruchów. Dziecko nie powinno się wstydzić takiego ochraniacza, jest to zapewnienie mu bezpieczeństwa oraz spokojnego snu dla zatroskanych rodziców. Sklepy dla jeźdźców oferują je w różnych wariantach graficznych i cenowych, nie jest to duży wydatek, a potrafi ukoić stres.

Gdy już dobieramy odpowiedni kask, ubranie, dopasowane do pory roku buty oraz ochraniacze, najważniejsze jest pytanie swojego podopiecznego, czy będzie się czuło dobrze, w tym co kupujemy. Jeżeli problemem jest na przykład obecność kasku i ochraniaczy, co jest częstym problemem u dzieci, to należy przepracować ten temat. Wyjaśnić, że jest to niezbędne, wcale nie uwłacza godności dziecka i wszyscy rozsądni ludzie noszą takie zabezpieczenia. Jeśli problem leży w samym wyglądzie: nadruki, ozdoby, kolory, to wtedy może warto posłuchać dziecka. Sklepy dla jeźdźców mają szeroką gamę produktów i nie ma żadnego problemu, by jednym z kryteriów nie był wygląd. W końcu ostatecznie to dziecko będzie nosić zakupiony sprzęt i ono powinno czuć się zadbane.