Gdzie tanio i wygodnie spędzić wakacje?

Gdzie tanio i wygodnie spędzić wakacje? Choć mamy dopiero początek roku, warto już dziś pomyśleć o wakacjach. Do czerwca czas popłynie szybciej, niż się spodziewamy. Oczywiście, są też wśród nas tacy, którzy decyzję co do wakacji odkładają dosłownie na ostatnią chwilę, bo chcą, aby była spontaniczna i nieoczekiwana. Takie rozwiązanie przyjmują najczęściej najmłodsze pokolenia polskich turystów.

Osoby starsze, z większym, życiowym doświadczeniem, lubią mieć raczej wszystko zaplanowane. I to w najdrobniejszych nawet szczegółach. Plany pozwalają utrzymać nasze działania w ryzach. Sprawiają, że nie tracimy zbędnie czasu na rzeczy zupełnie niepotrzebne. Przeglądając oferty biur podróży, można natknąć się na różnorodność ofert wakacyjnych. Uwagę przyciągają coraz tańsze wakacje na Sardynii (Sardynia wakacje cena. Można się na nie wybrać samotnie lub w towarzystwie. Sardynia jest włoska wyspą, na której każdy Polak poczuje się jak u siebie w domu. Jeśli macie jeszcze wątpliwości co do wyjazdu na Sardynię, koniecznie przejrzyjcie zdjęcia plenerów w Internecie. Tam po prostu trzeba być! Choćby jeden raz w życiu!

Sardynio, witaj!

Gdzie tanio i wygodnie spędzić wakacje?

Sardynia jest włoską wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Nie da się ukryć, że w sezonie letnim panuje tam dosyć spory tłok, co nie każdemu może odpowiadać. Na szczęście, wśród coraz bardziej zatłoczonych plaż i skalistych przestrzeni można jeszcze natrafić na miejsca kameralne, gdzie tłumy nie będą nam przeszkadzały w skupieniu. Wspaniale jest rozciągnąć się na ręczniku, leżąc na sardyńskiej plaży i popijając najlepsze wino na świecie. Pływanie w Morzy Śródziemnym jest niezapomnianym doświadczeniem. Te kolory! To powietrze! Wcale się nie dziwimy, że mieszkańcy Sardynii dożywają późnego wieku, skoro życie tutaj płynie jakby wolniej, swoim rytmie.

Skupić się możemy tu przede wszystkim na sobie oraz swoich potrzebach. Plaże na Sardynii wręcz stworzone są dla wszystkich zakochanych. Na sardyńskiej plaży niejeden Polak oświadczył się swojej ukochanej. Tawerny otwarte są do późnych godzin nocnych. Poznać można lokalną tradycję oraz kuchnię. Wakacje na Sardynii to doskonała okazja do podpatrzenia, w jaki sposób przygotowuje się tutaj tradycyjne dania kuchni włoskiej. Tego nie nauczy nas żadna włoska restauracja w Polsce.

Co zabrać ze sobą na Sardynię?

Przede wszystkim, przyda się nam dobry nastrój. Trzeba też zaopatrzyć się w doby krem przeciw promieniom UV, ponieważ słońce na Sardynii potrafi przygrzać rzeczywiście mocno. Osoby mające wiele znamion w postaci pieprzyków powinny uważać z opalaniem. Spotkaliśmy się już z pytaniami, czy na plażach Sardynii można się opalać topless? Włosi są niezwykle otwarci w tej kwestii. Z pewnością nie będą robić awantury kobiecie opalającej się bez stanika. Piękno ludzkiego ciała jest dla nich sprawą zupełnie naturalną, jak jedzenie czy oddychanie. Nasza walizka przygotowana na wakacje na Sardynii powinna być lekka. Z uwagi na wysoką temperaturę powietrza, na pierwszym miejscu zainwestować trzeba w lekką i przewiewną odzież. Nie zaszkodzi wziąć kilku egzemplarzy cieplejszej odzieży, grubszych spodni czy sweterków, bo wieczory czasami mogą nas zaskoczyć swoim chłodem.

Uwaga na kilka spraw!

Spędzając wakacje na Sardynii all inclusive, koniecznie uważajmy na siebie podczas grupowego zwiedzania zabytków wyspy. Niestety, tak jak i we wszystkich zatłoczonych kurortach, także i tam mamy do czynienia z przestępstwami. Na wyspie natrafić można niestety na kieszonkowców. Dlatego tak ważne jest, by w czasie podróży, spacerów, wyjść do nieznanych miejsc zawsze mieć zabezpieczony portfel w torbie. Policja lokalna stanowczo odradza stosowanie popularnych saszetek na pieniądze, zapinanych na biodrach z dołączonym paskiem. Takiego rodzaju portfele narażone są na najszybszą kradzież. W bardziej ruchliwych miejscach poleca się torbę lub plecak nosić z przodu, tuż przy tułowiu, a nie z tyłu, na plecach. Nigdy nie wiadomo, kto będzie szedł za nami z tyłu. Nie przyjmujmy na ulicy od osób nieznajomych żadnych produktów jadalnych, niewiadomego pochodzenia. Trzeba też uważać na zaloty w lokalach restauracyjnych i towarzyskich. Jeśli ktoś nieznajomy zaproponuje nam drinka, przy jednoczesnym odwracaniem naszej uwagi przez kogoś trzeciego – lepiej odmówić.

Wakacje na Sardynii mogą być bajeczne!

Ci, którzy choć raz spędzili urlopowy czas właśnie tu, zgodnie stwierdzają, że warto było. Tłok, drogie hotele, wszystko można jakoś znieść. Piękna tamtejszego krajobrazu nie jest w stanie oddać cokolwiek innego. Widoki oglądane podczas przepływania promem na długo pozostają w pamięci i są źródłem wspomnień na wiele lat. Odkładanie na wakacje na Sardynii warto rozpocząć wraz z nadejściem nowego roku, aby w czerwcu czy też w lipcu pozwolić sobie na szaloną eskapadę. Dodatkowo warto wspomnieć, że takie podróże najlepsze okazują się w momencie, gdy uformuje się zaufaną grupę kilku przyjaciół, znających się od wielu lat i mogących w każdej chwili na sobie polegać. Podróże łączą i wiążą ludzi. Nierzadko na całe życie. Uśmiech rozentuzjazmowanego podróżnika jest jednym z najpiękniejszych uśmiechów na świecie!

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl