Kosmetyki dla dzieci jak dobrać?

Kosmetyki dla dzieci jak dobrać? Na rynku jest dostępna cała masa produktów dla małych dzieci, pośród szerokiej gamy produktów ciężko jest dokonać właściwego wyboru, zwłaszcza rodzicom posiadającym pierwsze dziecko, mnogość funkcji oraz marek kosmetyków dla dzieci jest ogromna, jednak jest kilka aspektów na które trzeba zawsze zwrócić uwagę, aby nie zaszkodzić w żaden sposób dziecku.

Po pierwsze produkty dla małych dzieci powinny zawierać jak najmniej chemicznych substancji, które mogą doprowadzić do alergii i uczuleń wrażliwej skóry dziecka, która nie posiada jeszcze praktycznie żadnej bariery ochronnej. Po drugie, dobrze stawiać jest na kosmetyki tej samej serii, które w pewien sposób będą się uzupełniały i nie będą na siebie wpływać negatywnie w żaden sposób. Po trzecie, należy wybierać produkty dla małych dzieci renomowanych marek, które posiadają certyfikaty potwierdzenia instytutów o tym, że są w pełni bezpieczne dla najmłodszych.

Jeśli chodzi o poszczególne produkty dedykowane dla małych dzieci należy zwracać uwagę na poszczególne kwestie w zależności od produkty.

Co do kąpieli?

Odpowiednie płyny myjące dla małych dzieci nie naruszając ich naturalnej bariery ochronnej, są delikatne dla skóry i nie powodują alergii. Jeśli dziecko ma zdrowa nie przesuszona skórę, można z powodzeniem stosować produkty dla małych dzieci takie jak kostki myjące dermatologiczne czy emolienty. Te drugie w trakcie mycia tworzą niewidzialny ochronny film na naskórku, dodatkowo wzmacniając barierę lipidową dziecka. Przy zastosowaniu emitentów, nie należy używać już żadnych środków myjących ponieważ zniwelują one dobroczynne działanie tych specjalistycznych preparatów.

Kremy do smarowania

Krem do smarowania pupy to absolutna konieczność jeśli chodzi o produkty dla małych dzieci, zwłaszcza w okresie kiedy noszą one jeszcze pieluszki. Nawet jeśli dziecko nie posiada odparzeń, ani zaczerwienień, warto stosować go profilaktycznie przy każdej zmianie pieluszki oraz po kąpieli. Niwelują one brak cyrkulacji powietrza między pieluszką, a skórą małego dziecka, nie dopuszczając do nieprzyjemnych i bolesnych dla dziecka odparzeń. Tego typu produkty dla małych dzieci, powinny mieć działanie nawilżające, oraz antybakteryjne. Warto je stosować bez względu na rodzaj stosowanych pieluszek, oraz kondycję skóry malucha w tych okolicach.

Ochrona twarzy

Kosmetyki dla dzieci jak dobrać?

Kolejnym produktem, który powinien znaleźć miejsce w kosmetyczce maluszka jest krem ochronny do buzi. Skóra małych dzieci jest niezwykle wrażliwa na promieniowanie słoneczne UV, wiatr, zanieczyszczenia i chłód, dlatego należy go stosować bezapelacyjnie przed każdym wzięciem na dwór. Dobre jakościowo produkty dla małych dzieci z tej grupy, dbają przede wszystkim o odpowiedni poziom nawilżenia naskórka, oraz zawierają filtry przeciwsłoneczne, które wbrew obiegowej opinii powinno stosować się od pierwszych dni życia, ponieważ, nawet postawiona budka w wózku w czasie spaceru w słoneczny dzień} może nie ochronić twarzy dziecka w zupełności przed promieniami słońca emitującymi szkodliwe promieniowanie UV.

Jałowe gaziki to produkt nie tylko dla małych dzieci, jednak dla rodziców posiadających dzieci w okresie niemowlęcym przydadzą się z pewnością. Z powodzeniem mogą one zastąpić wszelkie chusteczki nawilżane, doskonale sprawdza się do wycierania brwi dziecka, oraz przemywania delikatnej okolicy oczu. Warto w tym przypadku stawiać na jałowe gaziki pakowane pojedyńczo, dzięki czemu można mieć pewność, że zawsze dotykamy skóry dziecka czystym i higienicznym produktem, który wcześniej nie miał kontaktu z żadnymi bakteriami.

Balsam ochronny

Balsam ochronny sprawdzi  u tych rodziców, którzy nie stosują w trakcie kąpieli emolientów, należy go używać tuż po kąpieli, kiedy dziecko zostanie delikatnie osuszone. Cienka warstwa balsamu, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry noworodka. Jednak jeśli skóra dziecka jest w pełni zdrowa i nie wykazuje oznak przesuszenia, można z powodzeniem zrezygnować z tego [produktu dla małych dzieci. Warto pamiętać także, że oliwka dla dzieci nie zastąpi dobrego balsamu w żaden sposób, dlatego nie powinno się tych produktów stosować zamiennie.

Wyprawka dla niemowlaka

Kompletując pierwsza wyprawkę dla dziecka, nie ma co popadać w panikę i kupować dużych zapasów kosmetyków. Może nie okazać, że niektóre produkty dla małych dzieci nie podpasują naszemu dziecku, dlatego warto na początek zaopatrzyć się w minimum i powoli rozszerzać zaopatrzenie toaletki dziecka. Jedyne o czym należy zawsze bezwzględnie pamiętać to kupowanie produktów dla małych dzieci dopasowanych do ich wieku, w sprawdzonych punktach, ze sprawdzonych źródeł, najlepiej w aptekach lub autoryzowanych sklepach. Dzięki temu mamy pewność, że dane kosmetyki są w pełni bezpieczne dla zdrowia naszego maluszka. Warto tez zwrócić uwagę czy zakupione produkty posiadają certyfikacje znanych powszechnie i cenionych instytutów dermatologicznych na przykład Instytut Matki i Dziecka czy Państwowe Zakłady Higieny.