Remedium na kompleksy

Remedium na kompleksy: na swoje ciało często patrzymy krytycznie. Nie podoba nam się nos, uszy, opadnięte powieki, brzuch, biust lub jakieś dawne blizny. Kompleksy potrafią bardzo utrudnić życie, zniszczyć samoocenę i relacje towarzyskie. W człowieku tworzy się przekonanie, że jest kimś gorszym, mniej atrakcyjnym. Często swoje niepowodzenia w życiu zawodowym i osobistym obarcza jakiś defekt w wyglądzie. Remedium na powyższe problemy jest chirurgia plastyczna, która leczy zarówno deformacje fizyczne, jak i odczuwalne przez osobę niedoskonałości. Chirurgia plastyczna pozwala zmienić nieakceptowalną część ciała.

Chirurgia plastyczna dla każdego 

Jeszcze od niedawna panowało przekonanie, że chirurgia plastyczna jest zarezerwowana dla świata showbiznesu i elit. Przekonanie łączyło się z olbrzymimi cenami zabiegów. Promocja chirurgii plastycznej w mediach i internecie poskutkowała niewielkim obniżeniem cen i większym zainteresowaniem tymi zabiegami. Dzięki temu może z nich skorzystać każdy, kto odczuwa potrzebę zmiany swojego wyglądu. Chirurgia plastyczna 24 redukuje większość niedoskonałości, a tysiące ludzi każdego roku pozbywa się swoich największych kompleksów i odzyskuje radość życia. Dostępność klinik chirurgii plastycznej jest coraz większa. Niektóre zabiegi rekonstrukcyjne są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Chirurgia plastyczna poprawia jakość życia i uszczęśliwia ludzi. A to najważniejsze.

Remedium na kompleksy: zmiana wyglądu twarzy

Remedium na kompleksy
Remedium na kompleksy

Chirurgia plastyczna oferuje wiele zabiegów, praktycznie na każdą część ciała. Piękna twarz ma kluczowe znaczenie dla postrzegania siebie i dobrego samopoczucia. Na twarzy widać zmęczenie oraz radości i troski. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna. Twarz jako pierwszą dotykają pierwsze objawy starzenia. Jest wiele sposobów na zatrzymanie upływu lat: od prawidłowej pielęgnacji do zabiegów chirurgii plastycznej. Jednym z zabiegów upiększania twarzy jest korekta górnych i dolnych powiek, tak zwana  blefaroplastyka, w którym usuwa się nadmiar skóry z górnych lub dolnych powiek oraz wygładza wory pod oczami, co daje efekt głębokiego i młodszego spojrzenia.

Wiele osób niezadowolonych jest z wyglądu swojego nosa. Jego wygląd jest uwarunkowany genetycznie, ale może zmieniać się z wiekiem lub pod wpływem wypadku. Nieładny kształt nosa  może być przyczyną kompleksów. Wskazaniem do zabiegu korekty nosa są nie tylko względy estetyczne, ale także skrzywiona przegroda nosa, która utrudnia oddychanie i jest przyczyną chrapania. Dokładny zakres korekty nosa jest sprawą indywidualny i jest ustalany z lekarzem. Odstające małżowiny uszne są częstym powodem poddania się chirurgii plastycznej. Korekta uszu polega na przecięciu małżowiny usznej na jej tylnej powierzchni i odsłonięciu chrząstki, która są  w trakcie zabiegu modelowane. Po 7 dniach pacjent może cieszyć się nowymi, zgrabnymi uszami.

Remedium na kompleksy: duma z biustu

Piersi są atrybutem kobiecości.  Panie podchodzą do ich wyglądu bardzo krytycznie, co powoduje kompleksy. Chirurgia plastyczna pomaga wielu kobietom w problemach estetycznych z biustem, jak i w dojściu do zdrowia po mastektomii.  Najczęściej wykonywane zabiegi na piersiach to powiększanie, pomniejszanie i modelowanie, podciąganie oraz rekonstrukcja. Ciekawą opcją na powiększenie piersi jest zabranie tłuszczu z brzucha i pośladków i zaaplikowanie go do piersi pacjentki. Tłuszcz jest wcześniej oczyszczany – w wirówce od komórek macierzystych  i pełnowartościowych komórek tłuszczowych zostaje odseparowana woda i martwe komórki.

Remedium na kompleksy: jędrne pośladki

Zbędne kilogramy na udach to problem wielu kobiet. Kiedy nie pomagają ćwiczenia, masaże, pływanie, jazda na rowerze, czy najlepsze markowe kosmetyki, pozostaje jedynie liposukcja, czyli odesłanie niechcianego tłuszczu. Chirurg robi niewielkie nacięcie i wprowadza cienką rurkę, która rozbija nagromadzone złogi tłuszczu i usuwa je z organizmu. Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji jest cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia krzepliwości krwi i choroby układu oddechowego . Ponad połowa kobiet nie jest zadowolona ze swojego brzucha. Problemem jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej.

Wiele kobiet nawet ćwicząc i odżywiając się według wskazań dietetyka, nie jest w stanie „zgubić brzuszka”. Winne tej sytuacji są czynniki genetyczne. Zabieg odsysania tłuszczu z brzucha jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. W trakcie zabiegu przy pomocy specjalnej rurki rozbija się i usuwa z brzucha zbędne komórki tłuszczowe. Po liposukcji brzusznej nie należy porzucać diety i ćwiczeń. Przez dwa miesiące po zabiegu trzeba nosić ubranie uciskowe, które dodatkowo wymodeluje sylwetkę. Przeciwwskazaniem do liposukcji brzusznej są: choroby serca i płuc, niewydolność krążenia oraz cukrzyca.

Chirurgia plastyczna pomaga odzyskać pewność siebie. Pozbycie się defektów na ciele poprawia samopoczucie. Człowiek zaczyna się dobrze czuć w swojej skórze, co pozytywnie wpływa na całe jego życie. Nie warto zadręczać się kompleksami, skoro można się ich pozbyć w bezpieczny dla organizmu sposób i cieszyć się urodą i wspaniałą sylwetką.