Z jakich materiałów robi się namioty eventowe

Z jakich materiałów robi się namioty eventowe – rodzajów namiotów eventowych jest wiele i każdy z nich zbudowany może być z nieco innych materiałów. Planujesz wynajem hali namiotowej na swoje wydarzenie lub przyjęcie? Przeczytaj ten tekst, zapoznaj się z dostępnymi na rynku możliwościami i wybierz najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom model!

Namioty mogą mieć powierzchnię od kilku do kilkuset metrów kwadratowych, różną wysokość, liczbę wejść, okien, otworów wentylacyjnych. Rozmaite może być też ich wyposażenie oraz używane w ich konstrukcji technologie. Wstawić można do nich bary, nagrzewnice, meble i parkiety taneczne, wynajem których łatwo jest zorganizować. Wszystko to wpływa na funkcje danego modelu i na sposoby jego zastosowania.

Jakie są rodzaje i funkcje namiotów eventowych?

Eventowe i ekspozycyjne namioty na wynajem https://www.nowhal.pl/realizacje/ przeznaczone są do organizowania różnego rodzaju imprez i zapewnienia gościom wygodnych warunków niezależnie od pogody. Są jednym z najważniejszych elementów przyjęcia. Posiadając już halę namiotową w pięknym miejscu, wystarczy już tylko zorganizować wynajem stołów, wynajem krzeseł, jedzenie, zatroszczyć się o wystrój i oprawę muzyczną i można zapraszać gości do świętowania.

Dużych rozmiarów hale świetnie sprawdzają się na wielotysięcznych eventach kulinarnych i muzycznych. Niewielkie namioty są idealne jako stoiska wystawiennicze na targach lub uliczne stragany. Konstrukcja tego typu może posłużyć za miejsce firmowego spotkania, okazjonalnego pikniku, przyjęcia weselnego, komunijnego lub jakiegokolwiek innego większego wydarzenia. Nowoczesne hale namiotowe na wynajem wykonane są z lekkich i jednocześnie wytrzymałych materiałów, które podnoszą ich standard oraz niezawodność w każdych warunkach. Nowoczesne technologie umożliwiają korzystanie z nich nawet w temperaturach od od -40oC do +60oC.

Materiały wykorzystywane do konstrukcji namiotu eventowego

Z jakich materiałów robi się namioty eventoweKonstrukcja namiotów eventowych opiera się zwykle na stalowych prętach i linach, które sprawiają, że całość pozostaje sztywna i nieporuszona nawet przy silnym wietrze lub deszczu. Dachy i ściany namiotów zbudowane są w większości przypadków z tworzyw sztucznych o wysokiej gramaturze takich jak PVC, zapewniających całkowitą ochronę przed skrajnymi temperaturami, opadami i promieniami UV. Specjalne rzepy pomagają skutecznie oddzielić wnętrze namiotu od niesprzyjających warunków zewnętrznych i nie pozwalają, by do środka dostawały się liście, śnieg czy kurz. Ocynkowane ogniowo stopy z otworami kotwiącymi pozwalają stabilnie przymocować konstrukcję do podłoża.

W przypadku wielu eventów takich jak wesela, urodziny czy bankiety konieczne jest ułożenie parkietu tanecznego. Zwykle skonstruowany jest on z ułożonych w kształt kwadratu lub prostokąta paneli drewnianych. Jest stosunkowo lekki, wytrzymały i stabilny, a dzięki matowej powierzchni nie ma ryzyka, że ktoś się na nim poślizgnie.

Nowoczesne, praktyczne rozwiązania

Dobrej jakości, wytrzymałe tworzywa sztuczne i metale pozwalają na duże możliwości różnych rozwiązań technologicznych używanych w konstrukcji namiotów eventowych. Ze względu na porę roku powietrze w hali namiotowej można ogrzewać nagrzewnicą elektryczną na wynajem lub schładzać klimatyzatorami.

Namioty wyposażone są w wywietrzniki i system AIR CONTROL, który zapobiega skraplaniu się wilgoci na ścianach wewnętrznych. Szeroki fartuch retencyjny na ściankach bocznych systematycznie odprowadza wodę nawet podczas silnych opadów i dodatkowo zabezpiecza wnętrze przed zamoknięciem. Otwieranie typu kurtyna pozwala szybko i łatwo uzyskać dużych rozmiarów wejście do namiotu. Ze względów bezpieczeństwa hala namiotowa powinna oprócz tego posiadać kilka możliwych do łatwego zlokalizowania i rozchylenia wyjść.

Wiele z hal ma budowę modułową, dzięki czemu można w łatwy sposób zwiększyć lub zmniejszyć ich powierzchnię poprzez dodanie albo odjęcie jednej z części.

 Na co zwrócić uwagę wypożyczając namiot?

Organizowanie wesela, jubileuszu, konferencji czy innego rodzaju wydarzenia to często duże przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania czasowego, finansowego oraz dobrych umiejętności logistycznych. Warto dowiedzieć się gdzie w pobliżu naszego eventu dostępne jest wypożyczenie stołów i krzeseł, wynajem barów, recepcji, usługi firmy cateringowej, zespołu muzycznego lub dj’a. Wiele firm z namiotami eventowymi oferuje również wynajem nagrzewnic, termosów, grillów lub parkietów tanecznych.

Ze względu na czas wypożyczenia oraz rodzaj namiotów eventowych, wynajem ma różne ceny. Warto zapoznać się z ofertami kilku firm i porównać, która z nich proponuje najlepszą jakość produktów oraz najkorzystniejszą cenę. Pamiętać należy o konieczności doliczenia kosztów transportu, która zależy od niezbędnej do pokonania odległości. Im bliżej mieści się firma wynajmująca namioty na wesele czy komunie, tym korzystniej dla kieszeni organizatora.

Budowa namiotu eventowego nie jest szczególnie skomplikowana ale wymaga użycia specjalnych materiałów oraz nowoczesnych technologii. Wysoka jakość budulca wpływa zarówno na bezpieczeństwo, jak i na komfort użytkowania hali namiotowej. Dzięki właściwej konstrukcji z profesjonalnych materiałów, w jej wnętrzu panuje właściwa temperatura, wilgotność i odpowiednia ilość tlenu. To wszystko sprawia, że goście mogą skupić całą swoją uwagę na świętowaniu, jedzeniu, odpoczynku i zabawie.

Nowhal hale namiotowe i magazynowe
Bydgoska 1a
70-011 Szczecin
508199159
www.nowhal.pl