Adwokat do prawa medycznego – jak go znaleźć?

Adwokat do prawa medycznego – jak go znaleźć? Adwokat do prawa medycznego to osoba, która musi niezwykle dobrze znać się na regulacjach prawnych odnośnie medycyny. Postępowania sądowe prowadzone odnośnie dochodzenia odszkodowania za popełnione błędy lekarskie bardzo często są trudne i trwają długo. Doświadczony adwokat do prawa medycznego potrafi udzielić profesjonalnej pomocy prawnej i udzielić odpowiedniego wsparcia osobie poszkodowanej, chcącej uzyskać należne roszczenie odszkodowawcze. W niniejszym artykule przybliżamy Państwu temat zawodu, jakim jest adwokat do prawa medycznego. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Adwokat do prawa medycznego – na czym polega jego praca?

Adwokat do prawa medycznego doskonale zna branżę prawa medycznego. W dzisiejszych czasach lekarze oraz ich doradcy muszą poradzić sobie z wymaganiami rynku usług zdrowotnych. Dobry adwokat do prawa medycznego powinien posiadać odpowiednią wiedzę na temat prawa medycznego oraz mieć praktyczną wiedzę, jaką można uzyskać podczas realizowania zleceń dla lekarzy, to znaczy poprzez udzielanie porad prawnych klinikom, a także gabinetom lekarskim.

Postępowania prowadzone odnośnie błędów popełnionych przez lekarzy skupiają się wokół bardzo istotnych wartości, którymi są życie i zdrowie istoty ludzkiej. Poszkodowany pacjent może zawiadomić prokuraturę o dokonaniu przestępstwa, założyć sprawę w sądzie przeciwko lekarzowi bądź wysłać skargę rzecznikowi zawodowej odpowiedzialności lekarzy, co prowadzi do późniejszego wszczęcia postępowania w sądzie lekarskim. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że trwające wiele lat postępowania prowadzone przez sądem nie zawsze kończą się pozytywnie dla pacjenta bądź lekarza.

Profesjonalny adwokat do prawa medycznego potrafi prostym językiem wyjaśnić wszelkie zawiłości. Powinien mieć doświadczenie w konkretnym zakresie i mieć na swoim koncie zakończone sprawy, a także mieć opinie wielu zadowolonych klientów.

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Ciężko znaleźć idealnego adwokata do prawa medycznego. Warto jednak rozejrzeć się trochę i zastanowić się nad tym, jakiego adwokata do prawa medycznego wybrać. W tym celu warto przeszukać różne fora internetowe i porównać opinie na temat różnych osób. Dobrym pomysłem jest także popytać się znajomych, czy może mieli styczność z adwokatem i czy mogą jakiegoś polecić. Po wybraniu adwokata warto umówić się na zapoznawcze spotkanie, aby móc osobiście poznać daną osobę i upewnić się, że mamy styczność z profesjonalistą znającym się na swoim fachu. Do pierwszej rozmowy z adwokatem warto się przygotować. Jak to zrobić? Najlepiej najpierw spisać pytania, na jakie chcielibyśmy poznać odpowiedzi. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości, ponieważ adwokat jest osobą, której powierzamy bardzo często swój majątek, wolność, sprawy rodzinne czy też i zawodowe.

Profesjonalny adwokat powinien być zmotywowany i mieć chęć udzielania wsparcia osobie, której udziela porad prawnych. Ponadto, powinien posiadać odpowiednie wykształcenie i na bieżąco podnosić swoje kompetencje, a także uzupełniać swoją wiedzę. Znajomość prawa w stopniu idealnym również powinna być oczywistością. Zawód adwokata jest dla osób, które są pewne siebie i chętne do pogłębiania swojej wiedzy. Jest to zawód dla tych, którym nieustanne zdobywanie nowej wiedzy jest niestraszne. Adwokaci powinni także wykazywać się empatią. Niedopuszczalne jest patrzenie na człowieka przez pryzmat jego wyglądu, statusu społecznego czy ubrania. Powinni również umieć odpowiednio tłumaczyć zawiłe definicje i potrafić odpowiedzieć na każde pytanie, aby nie pozostawić danej osobie żadnych wątpliwości. Adwokaci do prawa medycznego zaliczają się do tzw. adwokatów do zadań specjalnych. Wielu adwokatów specjalizuje się w konkretnych sprawach. Dzięki temu, że znają się bardziej na konkretnej branży, to są w danym temacie bardziej rzetelni, poinformowani i potrafią w dużym stopniu zaangażować się w sprawę danego Klienta.

Kancelarie prawa medycznego – jakie usługi świadczą?

Kancelarie prawa medycznego są znane ze świadczenia wielu usług, takich jak:

  • reprezentacja Klientów w sporach sądowych prowadzonych między lekarzem a pacjentem, a także zakładem opieki zdrowotnej i pacjentem.
  • reprezentacja Klientów w postępowaniach sądowych z organami publicznej administracji.
  • prowadzenie obsługi obsługi prawnej szpitali, lekarzy itd.
  • udzielanie porad w zakresie projektowania oraz realizacji inwestycji.
  • przygotowywanie projektu transakcji oraz struktury finansowania inwestycyjnych projektów.
  • udzielanie porad w zakresie przekształceń publicznych zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego.
  • zajmowanie się likwidacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej.
  • udzielanie porad w kontaktowaniu się z instytucjami finansowymi.
  • obsługiwanie przetargów na powstawanie nowych placówek leczniczych.
  • tworzenie projektów restrukturyzacji zadłużenia odnośnie zmniejszenia obciążeń podatkowych i finansowych.
  • udzielanie prawnych porad dotyczących umów inwestycyjnych.
  • optymalizowanie danej działalności odnośnie zmniejszenia obciążeń podatkowych oraz finansowych.

ZOBACZ TAKŻE: