Tester gier

Tester gier to dość popularny zawód obecnych czasów, wydawać by się mogło, że to wręcz nie praca a zabawa, można sobie pomyśleć, co to za filozofia poklikać sobie kilka godzin w jakieś gierki i dostać za to jeszcze wynagrodzenie. Praca marzeń można byłoby stwierdzić, natomiast jak to bywa wszędzie są plusy i minusy i można znaleźć drugie dno… tego zawodu.

Pierwszym podstawowym i kluczowym warunkiem jaki musi zostać spełniony aby zostać testerem gier to posiadanie takiego przedmiotu jak komputery dla graczy są to specjalne urządzenia oczywiście nadal komputery bądź też laptopy, ale są to specjalistyczne komputery, które mają mocniejszy procesor i kartę graficzną od zwykłego laptopa lub komputera, które służą tylko do czytania maili. Takie komputery dla graczy nie są tanią rozrywką, ale jeśli ktoś naprawdę potrzebuje tego typu urządzenia jest w stanie je zakupić. Wydaje się, że zawód testera gier jest zawodem prostym, łatwym i przyjemnym i do tego co ważne dobrze płatnym niestety nie do końca tak to wygląda.

Aby faktycznie zarabiać pieniądze w tym fachu po pierwsze trzeba mieć dużą wiedzę i umiejętności a po drugie trzeba się wybić i zostać zauważonym, żeby faktycznie móc zarabiać. kolejnym podstawowym pytaniem jakie się nasuwa co zrobić aby zacząć. To zależy od tego czy pracujemy w domu czy zatrudnia nas jakaś firma i pracujemy w biurze, jeśli zaczynamy pracę w domu i firma nie gwarantuje sprzętu, chodź zdarza się to niezwykle rzadko, zazwyczaj przy podpisaniu umowy sprzęt dostajemy od firmy wtedy musimy zacząć od zakupu komputera dla graczy, bez tego nie da rady zacząć pracy bo większość gier wymaga specjalistycznego sprzętu.

Tester gier

Warto również zaznaczyć, że przed tym zanim zaczniemy szukać pracy lub będziemy chcieli pracować na własną rękę na zlecenia to musimy zdobyć wiedzę, przejść kursy i mieć na naszą wiedzę certyfikaty po to by móc później pokazać to przyszłemu pracodawcy w celu potwierdzenia naszych umiejętności. Oprócz wiedzy teoretycznej kluczowa jest tutaj praktyka, praktycznie jak wszędzie liczy się fach w ręku. Oczywistością jest to, że aby w ogóle brać pod uwagę pracę jako tester gier, trzeba mieć do tego zamiłowanie i siedzieć kilka lub kilkanaście godzin z oczami wpatrzonymi w monitor komputera. Przed rozpoczęciem pracy jako tester gier warto również w ogóle poznać to pojęcie i wiedzieć na czym to dokładnie polega. Zadaniem osoby testującej gry jest sprawdzanie jej pod względem błędów, jakości, wydajności następnie wykonywanie raportów i przekazywanie je programistów. Zazwyczaj takie osoby są zatrudniane na okres kiedy dana gra wchodzi na rynek, chodź czasem się zdarza, że są zatrudnione na dłuższy czas.

Testy gier przeprowadzane są przed premierą, więc osoby testujące i wyłapujące błędy podpisują umowę poufności, że dane gry nie wypłyną w nie powołane ręce. Na stanowisku testera gier rzadko obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy czyli nie ma konieczności siedzenia 8 godzin w biurze, zazwyczaj jest tak, że osoba zatrudniona na tym stanowisku pracuje tyle ile ma do zrobienia. Najlepsze komputery dla graczy – gdy osoba jest zatrudniona w firmie na etacie są specjalnie zabezpieczane szyframi i chowane w sejfach, aby nikt oprócz pracowników nie miał do nich dostępu by nie mógł wykraść danych. Aby dojść do perfekcji jako tester gier warto dużo grać w gry dzięki temu zdobywać doświadczenie, ale oczywiście w miarę rozsądku by się od tego nie uzależnić, bo pracodawcy szybko wyłapią to czy gry nie są naszym uzależnieniem. Osoby uzależnione od gier komputerowych zazwyczaj są odrzucani jako potencjalni pracownicy. Jeśli na star posiadamy dużą wiedzę w tej branży warto udzielać się na forach czy stronach o grach i testowaniu gier, często właśnie tam zaglądają pracodawcy i wyłapują potencjalnych pracowników.

Wbrew pozorom wydawać by się mogło, że w tej branży nie trzeba znać języków obcych a jest to mitem, ponieważ często gry są w językach obcych: Angielski lub Niemiecki więc tester gier bez ich znajomości automatycznie obniża swoje szansę na pracę. Cechami, którymi powinna kierować się osoba na stanowisku testera gier jest to z pewnością: cierpliwość, zaangażowanie, umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość. Komputery dla graczy w firmach cieszących się dużą popularnością i renomą są z  najwyższej półki i trzeba liczyć się z tym, że niszcząc taki sprzęt czy to umyślnie czy też nie narażamy się na koszty jego naprawy. Istotną sprawą są również zarobki jakie można uzyskać na tym stanowisku. Zazwyczaj zarobki zaczynają się od najniższej krajowej ,tyle za zwyczaj zarabiają pracownicy najniższego szczebla ,a wraz z rosnącymi kwalifikacjami i stażem pracy zarobki również rosną. Po okresie około 2 lat od zatrudnienia można liczyć na solidną pensję zazwyczaj waha się ona w granicach do 10 tysięcy złotych. Można liczyć na więcej zostając po godzinach pracy. Dużą rolę odgrywa miasto w, którym pracujemy im większe tym zarobki również rosną, ale z drugiej strony konkurencja również jest większa niż w małych miastach. Osoby pracujące na stanowisku testera gier często spędzają długie godziny w pracy szukając błędu w grze.