Studio tatuażu

Studio tatuażu – w obecnych czasach robienie tatuażów stało się chlebem powszednim i już praktycznie nikogo nie dziwi. Z wyjątkiem osób starszego pokolenia, chodź już coraz częściej można spotkać się z tym, że starszy Pan czy Pani decydują się na ozdobienie swojego ciała właśnie poprzez wykonanie na nim tatuażu. Jednak to, że nikogo to już nie dziwi nie oznacza, że ludzie to akceptują. Jak wiemy mamy powszechnie mówiąc wolność słowa i możemy wyrażać opinie o ile oczywiście dla drugiej osoby nie jest ona w żaden sposób krzywdząca, to często w stronę posiadaczy tatuaży bądź potocznie mówiąc dziar są stosowane nie przychylne komentarze lub co gorsze przezwiska.

Wiadomo, że każdy ma prawo do swojej własnej decyzji czy chce ozdabiać w ten sposób swoje ciało czy też nie. W obecnych czasach istnieje wiele miejsc gdzie można zrobić sobie tatuaż, to miejsce nosi nazwę: studio tatuaży, lecz to kropla w morzu, ponieważ o dobrego tatuażystę i studio tatuaży wcale nie jest prosto.

studio tatuażu Warszawa
studio tatuażu Warszawa – luckyseven.pl

Ze względu na to, że istnieją również tzw. pseudo studia tatuażu lub co gorsze tatuaże wykonywane są w warunkach domowych i do tego jeszcze przez osoby, które w temacie wykonywania tatuażów nie mają zielonego pojęcia. Gdy już ostatecznie zdecydujemy się, że chcemy ozdobić swoje ciało poprzez tatuaż ,należy wnikliwie przejrzeć rynek tatuażystów i znaleźć dobre studio tatuażu, więc nie należy się spieszyć najlepiej gdyby poleciłaby nam je osoba zaufana, która korzystała z usług danego salonu.

Ważne jest jeszcze to, aby przemyśleć dobrze swoją decyzję czy aby na pewno chcemy mieć dany motyw, figurę, cytat itp. na swoim ciele przez całe życie, wiadome jest to że w tych czasach oczywiście nie jest wielkim problemem usunięcie tatuażu w studio tatuażu, ale jest to bolesne i kosztowne. Nie można zapominać też o konsekwencjach i ewentualnych powikłaniach  jakie za sobą niesie posiadanie tatuażu na ciele ponieważ, mimo gwarancji jaką daje nam studio tatuażu nie możemy zapominać, że zawsze może wdać się zakażenie, już nie wspominając gdy tatuaż jest robiony w warunkach domowych gdzie nikt nie bierze odpowiedzialności za to gdyby coś zaczęło się dziać.

Zazwyczaj w tatuaże tzw. “domowej roboty” bawią się młode osoby, które są kompletnie nieświadome jakie niesie to za sobą konsekwencje i do jakich uszczerbków na zdrowiu może to doprowadzić. Należy również liczyć się z kosztami jakie niesie za sobą ta przyjemność czyli tatuaż.

Studio tatuażuCeny wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych w zależności od renomy i popularności danego salonu. Na cenę ma również wpływ wielkość i stopień skomplikowania tatuażu, wiadomo, że im bardziej skomplikowany tym bardziej pracochłonny i wtedy należy się liczyć z tym, że studio tatuażu może za to chcieć nie małe pieniądze. Na rynku istnieje mnóstwo pomysłów, wzorów na tatuaże zaczynając od cytatu znanej osoby kończąc na wytatuowania imienia dziecka.

Często tatuaże, są fajnym sposobem na zatrzymanie pewnych chwil, które są ważne i które chcą być zapamiętane do końca życia. Tak jak np: narodziny dziecka, ostatnio popularne są wytatuowane nóżki maleństwa ,bądź maleńka rączka a kończąc na dacie urodzenia. Dość kontrowersyjnym tematem jest wytatuowanie sobie imienia partnera bądź partnerki jest to ryzykowane ze względu na to, że dziś jesteśmy razem szczęśliwi, kochamy się, ale nie wiemy co będzie za kilka dni a co dopiero miesięcy czy lat, od miłości do nienawiści często dzieli jeden krok i często po rozstaniu przychodzi refleksja i smutek co zrobić z tym tatuażem. Znajdują się osoby z oryginalnym pomysłem poszukiwania partnera bądź partnerki o tym samym imieniu co poprzedni bądź poprzednia wybranka serca, ale nie jest to raczej do końca mądry  pomysł.

Gdy już dojdzie do sytuacji, że z jakiś powodów chcemy usunąć ten tatuaż to najlepiej wtedy wybrać się do tego samego studia tatuażu w którym go wykonywaliśmy i najlepiej do tej samej osoby, ze względu na to, że ona już nas zna i to ona wzięła odpowiedzialność za ten tatuaż więc i ona powinna go usunąć .Jest to z pewnością bolesny i kosztowny zabieg, ale jeśli jest nam z nim źle to lepiej go usunąć niż męczyć się do końca życia. Nie należy zapomnieć o najważniejszym: robienie tatuażu boli! Tego bólu nie da się porównać do żądnego innego, chodź często porównywany jest do tego bólu przy porodzie, każdy ma inną wrażliwość i próg bólu to właśnie choćby ze względu na to należy się kilka razy zastanowić przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu.

Często wykonanie tatuażu trwa kilka godzin a nawet jest rozłożone na kilka dni więc nie wszyscy są świadomi, że piszą się na kilka godzin nieustannego bólu a od tego odwrotu już nie ma, kolejnym aspektem jest to, że tatuaż dość długo się goi i należy o niego szczególnie dbać. Najbardziej kilka dni po zabiegu należy dobrze przemywać miejsce wokół tatuażu aby nie doszło do żądnego zakażenia, bo jakby nie patrzeć jest to swojego rodzaju rana, ciało jest dość wrażliwym obszarem i może przez okres około 2 miesięcy się goić. Czas tzw. rekonwalescencji u każdego może toczyć się własnym rytmem, ale takim umownym czasem gdy rana powinna się zagoić jest właśnie okres 2 pierwszych miesięcy od wykonania tatuażu.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl