Spełnij swoje marzenie o własnym mieszkaniu z kredytem hipotecznym

Spełnij swoje marzenie o własnym mieszkaniu z kredytem hipotecznym. Własne cztery kąty to marzenie większości z nas. Zamknąć się w środku i móc nareszcie wytchnąć, mając pewność, że nikt nas nie będzie niepokoił, bo nikt nas na przykład nie zaskoczy wypowiedzeniem umowy o najmie. Przychodzi w życiu czas, w którym mamy już dość wynajmowania mieszkań, wiecznych przeprowadzek i niezależnych od nas sytuacji, które rodzą nowe problemy. Potrzebujemy być wreszcie samodzielni i niezależni. W końcu nie ma to jak żyć na swoim.

Własne mieszkanie to własne reguły, własne decyzje i święty spokój. Własne mieszkanie to jednak również duży wydatek, na który mało kto może sobie pozwolić z własnej kieszeni. Jest jednak bardzo dogodna możliwość, by dokonać dużej inwestycji nie posiadając wielkich zasobów finansowych. Można to zrobić zaciągając w banku kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny https://www.kredyty-hipoteczne.net.pl/kredyty-hipoteczne-szczecin/, zwany także kredytem mieszkaniowym, to korzystne rozwiązanie, z którego co roku korzystają miliony osób. W dodatku z roku na rok liczba osób decydujących się na tego rodzaju pożyczkę rośnie, co świadczy o tym, że jest to rozwiązanie, które się opłaca.

Czy opłaca się wziąć kredyt hipoteczny?

Spełnij swoje marzenie o własnym mieszkaniu z kredytem hipotecznym

Jeżeli zależy ci na tym, żeby w końcu posiadać na własność mieszkanie (a może nawet wybudować dom), kredyt hipoteczny to korzystne rozwiązanie. Prawdopodobnie nie masz takich dużych oszczędności, a zanim uzbierasz odpowiednią kwotę upłyną te lata twojego życia, w których najbardziej potrzebujesz tej nieruchomości. Nie ukrywajmy, najczęściej marzymy o własnym mieszkaniu gdy jesteśmy młodzi i właśnie zakładamy rodzinę, a w tym czasie niestety najczęściej jesteśmy dopiero u progu swojej kariery zawodowej. Jeżeli nie mamy wysokiej zdolności kredytowej, warto rozważyć możliwość, jaką jest wzięcie kredytu hipotecznego. Nierzadko oprocentowanie takiego kredytu jest też niższe niż w przypadku standardowych kredytów, ponieważ dla banku jest to też rozwiązanie bezpieczniejsze. Biorąc taki kredyt, nasza nieruchomość jest poręczeniem dla banku za spłatę tego kredytu. Nie musimy jeszcze posiadać tej nieruchomości, możliwe jest wzięcie kredytu na zakup Bemowo nowe mieszkania lub na przykład zakup działki budowlanej. Niekiedy bank wymaga pewnego procentu wkładu własnego do dokonywanego zakupu, zazwyczaj jest to jednak osiągalna kwota. A więc kredyt hipoteczny otwiera przed nami możliwość, która mogłaby nam być inaczej niedostępna. A powiedzmy sobie szczerze – jest to prawdziwa inwestycja, chociażby z tego punktu widzenia, że będąc wreszcie na swoim polepszymy nasze warunki życiowe, co pozytywnie wpłynie także na nasze perspektywy zawodowe i co za tym idzie, finansowe. Oczywiście w przypadku, gdy nie uda nam się spłacić tego kredytu, ryzykujemy utratą mieszkania – zostanie ono zabrane przez bank. Nie należy jednak martwić się na zapas, a przed decyzją o wzięciu kredytu warto zastanowić się, czy możemy sobie na niego pozwolić.

Czy mogę sobie pozwolić na kredyt hipoteczny?

Tak ważnej decyzji jak decyzja o wzięciu kredytu hipotecznego nie należy podejmować pochopnie. Jest to bowiem długoterminowe zobowiązanie, z którego niewywiązanie się wiąże się z uciążliwymi, a nawet bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Niekiedy myśl o dużym zastrzyku pieniędzy i możliwościami, które on otwiera jest dla nas tak ekscytująca, że przyćmiewa nasze racjonalne myślenie. Nie powinniśmy tak podchodzić do tematu, gdyż w grę wchodzą duże kwoty oraz sytuacja najczęściej nie tylko nasza, ale też naszej rodziny. Nie chcemy przecież obudzić się za kilka lat bez dachu nad głową. Nie bądźmy zatem lekkomyślni i zadajmy sobie kilka podstawowych pytań zanim przystąpimy do procesu ubiegania się o taki kredyt https://www.kredyty-hipoteczne.net.pl/. Przede wszystkim powinniśmy racjonalnie, i niestety – dosyć krytycznie – ocenić swoją sytuację finansową w perspektywie przyszłościowej. Spłata kredytu trwa latami, nie możemy więc decydować się na taką inwestycję, jeżeli nasza sytuacja zawodowa jest niepewna lub jest w niej zbyt dużo niestabilnych zmiennych. Jeżeli czujemy, że łatwo możemy stracić pracę a nie będzie łatwo nam znaleźć nowej, raczej nie powinniśmy podejmować decyzji o pobraniu kredytu hipotecznego. Warto też przemyśleć swoje obecne wydatki i styl życia i rozważyć, czy będziemy w stanie, przy naszych zarobkach, każdego miesiąca poświęcać odpowiednią część naszej wypłaty na spłatę kredytu.

Czy trudno jest dostać kredyt hipoteczny?

Oczywiście proces ubiegania się o kredyt hipoteczny wiąże się z dużą ilością formalności, jednak w bankach znajdziemy doradców, którzy pomogą uporać nam się z dokumentami. Proces ten trwa dłuższy czas, nie dostaniemy tak dużej pożyczki od ręki. Należy więc podejść do tego z dużą dozą cierpliwości i rozwagi. Warto też pamiętać, że ostateczna decyzja o udzieleniu takiej pożyczki należy do banku. Warto zatem rozeznać się w ofercie różnych banków i przy wyborze placówki kierować się nie tylko tym, czego oczekujemy, ale także tym, czy w przypadku naszej sytuacji materialnej dany bank jest w ogóle chętny do udzielenia nam takiego kredytu.