Jak cię widzą, tak cię piszą

Jak cię widzą, tak cię piszą – kobiety od zawsze wiedziały, że dodatki mają znaczenie dowodem może być to, że najstarsza biżuteria o jakiej nam wiadomo ma 22 tysięcy lat. Początkowe wzory wykonywane były z drewna, muszli i kamyków, jak również skór czy kości zwierzęcych. Dopiero po 3500 r. p.n.e. biżuterię zaczęto tworzyć z brązu, miedzi, złota, powstała też srebrna biżuteria. Przez wieki rozwijały się techniki obróbki tych materiałów poprzez polerowanie czy rzeźbienie w celu osiągnięcia nowych, piękniejszych kształtów. Przełomem był rok 2000 p.n.e., kiedy to Egipcjanie zaczęli wytwarzać bogato zdobione bransolety, grzebienie, broszki, naszyjniki czy kolczyki, przyczyniając się do popularyzacji biżuterii.

Biżuteria starożytnego Egiptu pełniła funkcję magiczną i religijną. Najpowszechniejszą ozdobą były amulety. Dla mniej zamożnych wykonywano je z fajansu i szkła, najbogatsi nosili piękne ozdoby ze złota i kamieni szlachetnych. Talizmany te towarzyszyły właścicielom zarówno za życia, jak i po śmierci. Popularnymi ozdobami były bransolety, które noszono na rękach i nogach, a także szerokie naszyjniki wykonywane ze złota i kamieni.

Wszystkie kobiety kochają błyskotki!

Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Trudno odmówić temu stwierdzeniu słuszności, jako że piękny, mieniący się w słońcu naszyjnik lub elegancka srebrna biżuteria mogą doskonale dopełnić wybrany kostium i sprawić, że zwykła, niewyróżniająca się niczym  tkanina w mgnieniu oka przemieni się w istotny element gustownej kreacji.

statystyki na rynku błyskotek wskazują, że panie szaleją nie tylko w na punkcie wielkich, masywnych dodatków. Z coraz większym upodobaniem spoglądają one bowiem na złoto, platynę, rubiny oraz szmaragdy.

Dlaczego kobiety noszą biżuterię?

Jak cię widzą, tak cię piszą

Jest mnóstwo powodów dla których to robią. Coraz częściej jest to codzienny element garderoby – coś jak tusz do rzęs dlatego iż ma dla nich wysoki czynnik walorów estetycznych. Niektóre panie z kolei rezygnują z widocznych i przyciągających oko form biżuterii i noszą jej bardziej minimalistyczne i proste odpowiedniki, jakimi może być np. srebrna biżuteria. Jest też grupa, która błyskotki ubiera tylko i wyłącznie na różnego rodzaju bardziej oficjalne okazje – takie jak wesela, urodziny czy imprezy firmowe – traktując naszyjniki i pierścionki jako formę ozdoby ubieraną tylko na wybrane wydarzenia.

Oczywiście, wraz z coraz większą powszechnością biżuterii i jej coraz bardziej uniwersalnym stylem noszona jest coraz chętniej jako nieodłączny element codziennej garderoby. Dzięki temu, każdy ubiór kobiety zyskuje na indywidualnym charakterze – do najchętniej noszonych form biżuterii należy zdecydowanie naszyjnik. Kupowany jest on w wariantach różnorakich, od tych bardziej klasycznych i stonowanych po bardziej kolorowe.
Ostatnio bardzo modna stała się

Biżuteria mówi o nas więcej niż mogłoby się wydawać

Mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze – to fakt. Każdy z nas ocenia innych na podstawie wyglądu – tak jest i nie ma co się oszukiwać, że ktokolwiek robi inaczej. Oczywiście, po pewnym czasie opinie na temat osób mogą się zmienić, ale zazwyczaj bardzo ciężko jest nam się pozbyć pierwszych skojarzeń. Dlatego też to, co nosimy – ubrania, buty, dodatki, a w tym biżuteria mówią o nas dużo więcej, niż mogłoby się wydawać.  Srebrna biżuteria może być oznaką minimalizmu ale i także stylu i elegancji.

Jest wiele czynników, za które kobiety kochają srebro. Po pierwsze atrakcyjna cena. Srebro jest dużo tańsze niż inne metale szlachetne a prezentuje się równie dobrze. Zachęcającym jest więc kupienie trzech kompletów biżuterii w cenie jednego złotego prawda? Srebro jest różnorodne, jest wiele form i kształtów, które mogą wpaść w oko nie jednej wymagającej kobiecie. Kolejnym atutem z całą pewnością będzie bezpieczeństwo – srebro rzadko kogo uczula, jest więc idealnym dodatkiem dla pań z wymagającą skórą.

Bardzo często srebro jest wyborem prezentów świątecznych czy urodzinowych, to doskonały upominek nie tylko dla drugiej połówki ale ze względu na swą różnorodność będzie idealnym podarkiem dla babć czy cioć. Srebro jest ponadczasowe. Nie musisz martwić się, że kupując modne kolczyki w przyszłym roku będą już passe.

Srebro w wierzeniach

Według wierzeń srebrna biżuteria zakupiona,  a następnie odpowiednio naładowana, wpływa na kontrole myśli i nastrojów osoby, która ją nosi. Mówi się, ze srebro niezwykle skutecznie strzeże podróżników, zwłaszcza tych przebywających na wodzie, przed niebezpieczeństwami. Około dwie trzecie populacji świata używa srebra jako pieniędzy, które na dłuższa skale są wykorzystywane w magii przyciągającej pieniądze.

Srebro jest metalem oddziałującym na emocje, umysł duchowy, miłość i leczenie

W celu sprowadzenia miłości nosi się biżuterie wykonana ze srebra lub osadzone w srebrnych pierścieniach i odpowiednio naładowane kamienie, takie jak: szmaragdy, perły, jadeity…Ponieważ srebro ma wpływ na emocje to podczas pełni Księżyca, niektóre osoby czuja się spięte lub emocjonalnie przytłoczone. W związku z tym dobrze jest mieć przy sobie kawałek złota, aby zrównoważyć swoje emocje lub po prostu zdjąć srebro. Srebro ma również wpływ na zdolności parapsychiczne. Noszone pobudza duchowa świadomość, tym samym usypiając umysł świadomy. Metal ten ułatwia kontakt ze podświadomością.

Hurtownia z biżuterią srebrną może być ciekawym miejscem na zakupy fajnej biżuterii. Warto poszukać w pobliżu jakieś hurtowni, która sprzedaje również detalicznie.