Czym cechują się drewniane domy jak z bajki?

Czym cechują się drewniane domy jak z bajki? Wybierając główny materiał do budowy domu – drewno, podejmuje się jednocześnie kilka ważnych decyzji. Podczas realizacji projektów domów drewnianych każdy otrzymuje szanse stania się właścicielem pięknej, wygodnej, ekologicznej i stosunkowo niedrogiej rezydencji. Drewno to najbardziej tradycyjny naturalny materiał do budowy domów który, jest odporny na zużycie, trwały i łatwy w obróbce. Nasi przodkowie wierzyli nawet w lecznicze właściwości drewnianych budynków.

Z jakiego materiału zbudować wymarzony dom z drewna?

Czym cechują się drewniane domy jak z bajki?Budowa domów drewnianych cieszy się obecnie dużą popularnością, osoby poszukujące najlepszego rozwiązania decydują się na technologię hbe. Dlaczego? Drewno ma jedną istotną wadę, jest bardzo podatne na odkształcenia. Można to jednak zrekompensować nowoczesnym sprzętem i zaawansowanymi technikami obróbki drewna. Innowacyjne technologie obróbki drewna poszerzyły listę materiałów do budowy domów. Dzięki temu budowane są domy drewniane z drewna klejonego warstwowo. Jest to materiał szeroko stosowany do budowy domów prywatnych ze względu na pewne unikalne cechy, których brakuje innym rodzajom materiałów budowlanych. Właściciele wchodzą w posiadanie nie tylko pięknego domu ale również zdrowego i przyjaznego.

Cechy charakterystyczne dla nowoczesnych technologii produkcji drewna na domy

Budowa domów z drewna klejonego warstwowo zbiera ogromną liczbę pozytywnych recenzji. Produkcja tarcicy klejonej warstwowo to złożony, wieloetapowy proces. To od tego materiału zależy żywotność domu HBE, jego parametry techniczne i estetyczne oraz wytrzymałość. Firmy przyjmujące zlecenia na wykonanie takich projektów budowlanych, spełniają marzenia swoich klientów i budują prawdziwe drewniane domy jak z bajki.

Materiał budowlany na domy drewniane ma niezaprzeczalne zalety i unikalne właściwości:

  • Drewno klejone warstwowo to wysokiej jakości materiał, z którego montuje się ciepłe domy. Są znacznie wygodniejsze niż konstrukcja ceglana czy betonowa. Zasługuje na uwagę i zajmuje swoją niszę na rynku budowlanym.
  • Domy z drewna klejonego warstwowo powstają z zaawansowanego technologicznie materiału budowlanego, uzyskiwanego poprzez klejenie tarcicy. Łączy w sobie zalety drewna (sosna, świerk) oraz szybkość budowy.

Jak określić jakość tarcicy klejonej warstwowo? Drewno wykonane według technologii hbe składa się z pojedynczych lameli, które są ze sobą sklejone w specjalny sposób w jeden szyk. Wskaźnikiem wysokiej jakości surowców jest długość poszczególnych lameli. Im dłuższy, tym wyższa pierwotna jakość drewna.

Zalety domów z drewna

Do budowa domów drewnianych doskonale nadaje się drewno klejone warstwowo, ponieważ jest wysokiej jakości i łatwe w montażu. Aby jednak dom cieszył właścicieli przez wiele lat i spełnił ich oczekiwania, lepiej powierzyć jego budowę specjalistom, którzy wykonają wszystkie prace budowlane, biorąc pod uwagę życzenia klienta. Czy powstanie dom jak z ulubionej bajki? Tak, tylko z drewna można zbudować taki magiczny dom dla swojej rodziny.

Pozytywne cechy domów z tarcicy klejonej warstwowo

Materiał ten ma wiele zalet, co sprawia, że jest bardzo poszukiwany w budownictwie prywatnym. Jakie to pozytywne cechy?

  • Niska przewodność cieplna w porównaniu z murem lub ścianą z zaokrąglonego drewna pozwala na znaczne oszczędności (do 40%) na ogrzewaniu
  • Szybki montaż: wszystkie elementy konstrukcyjne produkowane są z bardzo dużą precyzją i regularnym kształtem. W związku z tym budowa domów odbywa się w bardzo krótkim czasie
  • Przyjazność dla środowiska – taki dom jest w stanie oddychać i zapewniać wewnątrz komfortowy mikroklimat o każdej porze roku
  • Nieznaczny (od 0,2 do 1% wysokości) skurcz w porównaniu do domu z litego drewna. Dlatego natychmiast po zmontowaniu ścian możliwe jest wykonanie okablowania komunikacji wewnętrznej
  • Drewno w technologii hbe https://konsbud.com/oferta-konsbud/system-hbe doskonale nadaje się do budowy w różnych warunkach klimatycznych
  • Dom drewniany z drewna klejonego ma piękny wygląd.

Zobacz również:

Inne walory tego typu drewna

Poza wymienionymi już walorami, znane są również inne zalety domów z drewna klejonego warstwowo. Dzięki produkcji high-tech przetworzone drewno nabiera dodatkowych właściwości.

  • W klejonej tarcicy fornirowej nie występują naprężenia wewnętrzne, procentowa zawartość wilgoci jest bardzo niska, a specjalne ułożenie lameli podczas układania pozwala uniknąć pojawienia się pęknięć. Dzięki temu ma wystarczająco dużą wytrzymałość i nie odkształca się podczas pracy.
  • Taki materiał, mając niewielką wagę, nie wymaga drogiego fundamentu. Impregnacja specjalnymi środkami sprawia, że jest ognioodporne, a jednocześnie zachowuje swoje naturalne właściwości. Zabieg antyseptyczny chroni przed wilgocią, rozwojem bakterii i grzybów.

Wygląd tarcicy klejonej warstwowo jest bardzo atrakcyjny, powierzchnia jest już szlifowana do gładkości, a kształt belek idealnie geometryczny. Dlatego dom HBE nie będzie wymagał drogiej dekoracji wewnętrznej i zewnętrznej, co ostatecznie obniża koszty budowy i sprawia, że domy z drewna klejonego są racjonalną i opłacalną inwestycją pieniędzy.

Konsbud drewno konstrukcyjne
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Konsbud drewno klejone
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com