Ortodonta we Wrocławiu

Nie każdy może pochwalić się idealną linią zgryzu. Problemy z wadliwymi siekaczami przednimi, niewspółosiowością i skręceniem są powszechne wśród wielu nastolatków i dorosłych. Stomatologiczne stosowanie aparatów ortodontycznych skutecznie usuwa te braki. Nowoczesna technologia umożliwia osiągnięcie unikalnych wyników w tej dziedzinie. Systemy ortodontyczne stają się coraz wygodniejsze i niewidoczne. Ortodonta we Wrocławiu zapewnia kompleksowe leczenie wad zgryzu i dopasowuje odpowiedni aparat dla każdego pacjenta.

Korzyści z leczenia ortodontycznego

Ortodoncja jest uważana za część stomatologii estetycznej. Jednak główną funkcją tego obszaru jest utrzymanie funkcji żucia. Skorygowanie zgryzu na czas nie tylko zapewni Ci atrakcyjniejszy uśmiech, ale również uratuje Twoje zęby, ponieważ zły zgryz może prowadzić do chorób dziąseł i kości, a także utraty zębów. Głównymi strukturami ortodontycznymi są różne aparaty ortodontyczne stałe i aparaty ortodontyczne zdejmowane.
W zależności od złożoności problemu mogą być montowane na jednej lub obu szczękach. Systemy blokujące i urządzenia wyjmowane pełnią ważne funkcje do czasu powstania kości szczęki i zmiany szerokości szczęki górnej. Niewątpliwą zaletą jest to, że zakładane aparaty nie wymagają częstych wizyt u ortodonty i bolesnych korekt. Zastosowanie różnych materiałów i technik sprawia, że ​​są niemal niewidoczne.

System aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Najpopularniejszym typem konstrukcji ortodontycznej jest system zamków, czyli system zamków z rowkami. Aparaty są mocowane do zewnętrznej lub wewnętrznej powierzchni zębów w jednej lub obu szczękach. W rowku montowany jest metalowy łuk, który odpowiada za ruch wyginania zębów w celu uzyskania określonego kształtu, tak aby całe uzębienie było wyrównane.
Dzięki szerokiej gamie aparatów ortodontycznych pacjenci w każdym wieku mogą być leczeni komfortowo. Cena aparatów zależy od ich rodzaju i charakterystyki leczenia. Na przykład szelki z przezroczystego kryształu są droższe niż zwykłe szelki metalowe. Aparaty dzielą się na przedsionkowe (mocowane do zewnętrznej powierzchni zęba) i językowe, np. (mocowane do wewnętrznej strony), w zależności od rodzaju mocowania. Ortodonci we Wrocławiu zaproponują najlepszy plan leczenia na podstawie konkretnych zdjęć. Wśród istniejących aparatów na uwagę zasługuje system zamków samoblokujących, których wprowadzenie może przyspieszyć proces leczenia i zwiększyć komfort pacjenta.

Diagnoza przed dopasowaniem aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Ortodonta we Wrocławiu
Ortodonta we Wrocławiu

Piękne i równe zęby nie rosną z dnia na dzień, a leczenie może trwać długo. Określ czas i szybkość wyrównania zębów na początkowych etapach diagnozy. Dlatego w naszej klinice ortodontycznej we Wrocławiu specjaliści mogą postawić trafne diagnozy przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i technologii. Pozwala ortodontom przewidzieć stabilność końcowego wyniku. Przed rozpoczęciem leczenia wykonywane są wyciski stomatologiczne i na ich podstawie wykonywany jest model diagnostyczny. Następnie wykonuje się obliczenia w specjalnym programie, na podstawie którego dla każdej konkretnej sytuacji ustalany jest prawidłowy system nitkowania i zamka.

Na podstawie badania i oceny dokumentacji diagnostycznej opracowywany jest plan diagnozy i leczenia. Nowoczesne metody pozwalają wyeliminować większość wad zgryzu w ciągu 1,5 – 2,5 roku. W niektórych przypadkach usunięcie niektórych zębów stałych jest jedyną opcją skutecznego leczenia ortodontycznego. Głównym tego powodem jest to, że w szczęce nie ma wystarczającej ilości miejsca na prawidłowe ustawienie zębów, co może objawiać się stłoczeniem lub nadmiernym przodopochyleniem. Gdy jest zatłoczona, przestrzeń stworzona przez usunięcie zębów stałych musi zostać dostosowana, aby pomieścić przemieszczone zęby. Dlatego pod koniec leczenia wszystkie luki zostaną zamknięte.

Instalator aparatów ortodontycznych we Wrocławiu

Procedura naprawy aparatów ortodontycznych we Wrocławiu jest całkowicie bezbolesna. Aby zamki były mocno przymocowane do powierzchni szkliwa, zęby są wstępnie nasmarowane kwaśnym roztworem. Nowoczesne metody zabezpieczania sprzętu ortodontycznego nie tylko nie uszkadzają szkliwa, ale również tworzą wokół zamków barierę ochronną, dzięki czemu można rozwijać odpowiednie umiejętności higieniczne. Do mocowania stosuje się materiał uwalniający fluor, specjalny klej – analog materiału wypełniającego, ale więcej płynu.

 

Cały proces wkładania aparatu zajmuje około 1,5 godziny. Pod koniec mocowania urządzenia łuki druciane są instalowane za pomocą metalowych lub elastycznych ligatur. Dyskomfort w okolicy zęba i tkanek miękkich może wystąpić w pierwszym dniu po instalacji. Stopień tej niedogodności różni się w zależności od osoby i może wahać się od łagodnego swędzenia do umiarkowanego bólu, zwłaszcza podczas gryzienia. Okres aklimatyzacji może trwać od 2-3 dni do dwóch tygodni. Najważniejszym czynnikiem powodzenia leczenia ortodontycznego jest pozytywne nastawienie do zwycięstwa. Każdy problem można rozwiązać, jeśli pacjent ufa ortodoncie we Wrocławiu i szczerze wierzy w powodzenie leczenia.