Implanty ze Szczecina

Implanty ze Szczecina – zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego, a szczególnie tych z brakami zębowymi. W dzisiejszych czasach implanty dentystyczne są najlepszym sposobem na uzupełnienie brakujących zębów. Obecnie rezygnuje się z popularnych niegdyś protez klejonych, ponieważ nie są one tak wygodne jak implanty, które są mocowane na stałe, w przeciwieństwie do protez ruchomych. Implanty zastępują utracone zęby i są wizualnie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje o implantach. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Czym są implanty zębowe i jak o nie dbać?

Implant dentystyczny w Szczecinie https://doboszimplanty.pl/cennik/ to sztuczny korzeń zęba, podobny do małej śruby, do którego przymocowana jest porcelanowa nadbudowa imitująca sztuczny ząb. Tytan jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych i jest najczęściej używany do produkcji implantów. W implantologii stosuje się wyłącznie materiały, które mają wysoki stopień czystości i nie wpływają niekorzystnie na tkankę ludzką. Implanty posiadają odpowiednie certyfikaty oraz są sprawdzane i testowane.

Chcąc utrzymać implanty zębowe w dobrej kondycji, należy dbać o zęby codziennie rano, wieczorem, a najlepiej w ciągu dnia. Warto też co najmniej 5 razy w tygodniu nitkować zęby, aby dokładnie usunąć płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Po każdym posiłku warto też stosować płyn do płukania ust, najlepiej płyn do płukania jamy ustnej z apteki. Oprócz domowej pielęgnacji zębów nie należy zapominać o regularnym czyszczeniu kamienia nazębnego. Jeśli zastosujemy się do tych zaleceń, możemy być pewni, że będziemy cieszyć się tymi implantami na dłuższą metę. Niewłaściwa pielęgnacja może nawet doprowadzić do przedwczesnej utraty implantu. Jeśli chcemy wszczepić implanty zębowe, warto w Szczecinie. Usługi implantologiczne są w tym mieście na wysokim poziomie.

Najlepszy sposób na naprawę braków zębowych – implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne https://doboszimplanty.pl są przez wielu uważane za bardzo dobry sposób na odbudowę zębów. Czemu? Wynika to z faktu, że implanty dentystyczne prawie całkowicie zastąpiły dotychczas stosowane metody przywracania braków zębowych. Dzięki implantom zębowym pacjenci nie muszą używać sztucznych protez ruchomych nawet w przypadku utraty wszystkich zębów.

Implanty ze Szczecina
Implanty ze Szczecina

W przypadku implantów nie ma również konieczności szlifowania zdrowych zębów, aby ograniczyć lukę pozostawioną przez brakujące zęby. Dzięki temu zdrowe zęby nie ulegają uszkodzeniu i nie trzeba ich usuwać chirurgicznie. Implanty są bardzo estetyczne i trudne do odróżnienia od prawdziwych zębów. Implanty pozwalają odtworzyć warunki fizjologiczne, które przenoszą siłę podczas jedzenia. Nie zniekształcają również mowy ani wymowy. Sprawiają, że znów czujemy się, jakbyśmy mieli prawdziwe zęby. Implanty gwarantują swobodę i wygodę. Stanowią idealne wsparcie dla tkanki warg i policzków.

Dzięki nowoczesnej technologii możesz czuć się komfortowo w życiu osobistym i zawodowym. Zaawansowana technologia pozwala na odtworzenie zębów tak, aby pasowały do ​​każdego pacjenta i jego uśmiechu. Warto wiedzieć, że pozostawienie luki po wypadnięciu zęba może prowadzić do szeregu poważnych problemów zdrowotnych. Na przykład zęby wokół otworu mogą się przewrócić, wstrząsnąć, a tym samym wypaść. Dzieje się tak, ponieważ z jednej strony nie mają wystarczającego wsparcia. Wysoka trwałość i odpowiednia jakość implantów pozwalają na uzupełnienie brakujących zębów.

Metoda wszczepienia implantu

Miejsce implantacji wykonuje się kalibrowanym wiertłem. Po wytworzeniu otworu na implant zwany osteotomią, implant wkręcany jest w brakujący ząb. Jest wkręcony w sposób, który nie spowoduje przegrzania i uszkodzenia kości.

Implant ma gwintowaną powierzchnię i jest czasami nazywany mikrośrubą tytanową. Implanty są umieszczane przez lekarza w kości szczęki, w której brakuje zęba pacjenta. W ten sposób odbudowuje się korzeń zęba. Aby jednak odbudować cały ząb w jamie ustnej, na implancie należy nakręcić koronę odbudowy. Dopiero wtedy możemy mówić o odbudowie zębów za pomocą implantów. Stomatolodzy wykonujący powyższe zabiegi mogą pomóc pacjentom z zaginionymi i całkowicie bezzębnymi pacjentami za pomocą implantów.

Gdzie mogę otrzymać implanty dentystyczne?

Jeśli chodzi o implanty, Szczecin to miasto z wieloma specjalistycznymi klinikami stomatologicznymi zajmującymi się implantami. Warto wybrać dobrą klinikę, w której pracuje stomatolog z wieloletnim doświadczeniem w implantologii. Jednym z podstawowych i absolutnie najważniejszych warunków gwarantujących brak powikłań jest nie tylko dobre wszczepienie implantu, ale także stosowanie się do zaleceń lekarza po implantacji.