Czy warto otworzyć własne stoisko handlowe?

Czy warto otworzyć własne stoisko handlowe? Prowadzenie swojego własnego biznesu ma bardzo wiele atutów. Sami ustalamy czas swojej pracy oraz wysokość swoich zarobków. Tylko od naszego zaangażowania oraz poświęcenia zależy, jak duże zyski będziemy osiągali. Jak pokazują badania i statystyki, nawet za 15 tysięcy złotych można rozkręcić swój własny biznes taki jak stoisko handlowe w galerii czy kiosk. Można to zrobić we własnym zakresie bądź zdecydować się na skorzystanie z franczyzy. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie profity wynikają z prowadzenia własnej działalności gospodarczej w takim modelu. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Stoisko handlowe w galerii – czy to się opłaca?

Stoiska handlowe w galeriach oferowane są w bardzo korzystnych cenach. To nie jedyny atut, który wynika z prowadzenia swojej działalności w ramach stoiska handlowego. Jeśli otworzymy swoje stoiska handlowe w galerii, zyskamy również reklamę i promocję za pośrednictwem ulotek czy billboardów wyświetlanych na terenie danego budynku handlowego. Można również liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty przy wynajmowaniu dużych powierzchni. Niezwykle istotna jest też obecność informacji o naszym stoisku na stronie internetowej oraz stały przepływ klientów. Nie można także zapominać o dogodnej lokalizacji, która nadaje naszemu stoisku niezbędnego prestiżu.

Wszystkie powyżej opisane czynniki w jednoznaczny sposób przekładają się również na liczbę klientów, czyli większe zyski. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ ceny za wynajem stoisk handlowych w zależności od centrum mogą wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszty te na pewno nie będą dla nas żadnym problemem, ponieważ dzięki dużej liczbie klientów osiągniemy wyjątkowo satysfakcjonujące zyski.

Czym kierować się przy wyborze galerii handlowej?

Warto wiedzieć, że podczas wybierania najlepszego miejsca na stoisko handlowe, największą uwagę należy zwracać na łatwy dojazd, dobrą lokalizację oraz dużą liczbę ludzi. Każda osoba planująca rozpoczęcie swojej działalności prowadzenie stoiska handlowego musi również potrafić negocjować ceny, mediować i oszczędzać. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję odnośnie wynajmu, najpierw powinniśmy wszystko kilka razy dobrze przeliczyć. Tylko wtedy zyskamy gwarancję, iż nasze stoiska handlowe będą przynosiły zyski na satysfakcjonującym poziomie.

Trzeba zatem sprawdzać miejsca handlowe – zwracajmy uwagę, czy w danym stoisku będzie szansa na atrakcyjną prezentację towarów oraz czy lokal spełnia wszelkie wymogi sanitarne. Trzeba również zweryfikować, czy powierzchnia, która została nam zaproponowana, jest odpowiednio duża. Przed podpisaniem umowy na stoiska handlowe, trzeba także dokładnie zbadać ceny proponowane przez konkurencję. Ponadto, trzeba również zweryfikować, jak podmiot prowadzący daną galerię handlową traktuje przedsiębiorców – chodzi tutaj o to, czy pozwalają na przeprowadzenie negocjacji cen wynajmu, czy pomagają w promowaniu stoiska, czy dają zniżki w opłatach oraz czy prowadzą na swojej stronie internetowej wizytówki poszczególnych punktów zlokalizowanych w danej galerii.

O czym trzeba pamiętać?

Jeśli nie posiadamy wiedzy odnośnie nowoczesnego handlu, prowadzenie stoiska w galerii handlowej może się dla nas okazać bardzo trudne. Aby biznes nam się udał, trzeba wiedzieć, jakie towary się dobrze sprzedają. Jeśli będziemy mieli produkty pożądane przez dużą grupę konsumentów, to z pewnością bardzo chętnie korzystali z naszych usług. W dzisiejszych czasach nie można również zapomnieć o tym, aby nasza marka była bardzo aktywna internecie. Posiadanie profilu na Facebooku czy Instagramie jest w tej chwili absolutnym priorytetem. Niezwykle ważne jest także poszukiwanie hurtowni i fabryk, które tanio będą nam sprzedawały produkty wysokiej jakości.

Przedsiębiorcy, którzy obawiają się mocno zbyt dużego ryzyka, powinni zainteresować się franczyzą. Franczyza polega na tym, że przystępujemy do danej marki i na start otrzymujemy gotowy przepis na sukces naszego biznesu. Tanie systemy franczyzowe, na przykład stoiska handlowe w galeriach, rosną najszybciej na rynku. Największym atutem inwestowania w stoiska handlowe na licencji, jest działalność pod znaną marką. Osoba prowadząca taką działalność już na starcie ma zaufanie wśród szerokich rzesz klientów, ponieważ firma ma znaną nazwę.

Wystarczy, że dysponujemy około 26 tysiącami złotych i już możemy prowadzić stoiska handlowe z popularnymi produktami. W ramach tej kwoty w naszym stoisku znajdzie się lada, szafa, słupki do oświetlenia, usługa transportu mebli czy zakup wszystkich niezbędnych towarów. Wiele sieci pomaga nawet swoim franczyzobiorcom w zdobyciu specjalnych dotacji z Unii Europejskiej na założenie własnej działalności gospodarczej. Nie robią tego oczywiście bezinteresownie. Przy wchodzeniu w sieć franczyzową będziemy musieli dzielić się z zyskami z daną firmą. W większości przypadków musimy oddawać około 30% zarobionych środków. Mimo tego, franczyza cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością, ponieważ wiąże się z małym ryzykiem dla przedsiębiorcy.

ZOBACZ TAKŻE: