Ranking książek

Ranking książek inwestycyjnych – z którymi warto się zapoznać? W czasach, kiedy inflacja każdego miesiąca wzrasta, inwestycje pieniężne to niemalże konieczność, jeśli dysponujemy wolnymi oszczędnościami. Droga ta jest jednak bardzo wymagająca i często dość problematyczna. Warto rozpocząć od zapoznania się z popularnymi i dobrymi tytułami na półkach, aby nieco lepiej rozeznać się w tym temacie.

Z jakimi książkami inwestycyjnymi warto się zapoznać? Które z nich są w sposób szczególny godne uwagi? Czego możemy się z nich nauczyć? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem książek https://literackigps.pl/, który z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających czytelników.

  1. “Inteligentny Inwestor”

Ranking książekInwestycje na giełdzie cieszą się coraz większą popularnością. O ile są one uznawane za dość ryzykowne, to jednak możemy sprawić, że pomnożymy swój kapitał. Absolutnym niezbędnikiem jest książka Warrena Buffetta i Benjamina Grahama pt. “Inteligentny Inwestor”. Nasz ranking książek zdecydowaliśmy się rozpocząć właśnie od tego tytułu, ze względu na atrakcyjną i przydatną treść. Jest to klasyczna, jednocześnie dość obszerna książka na temat inwestowania długoterminowego. Pomimo tego, że powstała w połowie XX wieku, to jednak jest ona uznawana za legendarną. Znajdziemy tam informacje, które umożliwią nam zapoznanie się z tym czy spółka, którą jesteśmy zainteresowani, będzie rosła, a może malała. Zdaniem autora osiągnięcie sukcesu na giełdzie nie wiąże się z koniecznością posiadania wysokiego współczynnika IQ. Kluczowa jest stabilna struktura intelektualna, która będzie skuteczną barierą przed emocjami, w konsekwencji podjęcie optymalnej decyzji będzie mniej problematyczne. Jej studiowanie z dużą uwagą sprawia, że uzyskamy podstawowe informacje na temat funkcjonowania giełdy, co z pewnością jest rozwiązaniem godnym uwagi. 

  1. “Jak inwestować w nieruchomości?”

Zaproponowany przez nas ranking książek jest przeznaczony dla osób, które chciałyby przeznaczyć część pieniędzy na inwestycje. Jednym ze sposobów na ulokowanie własnych oszczędności, z nadzieją na uzyskanie atrakcyjnej stopy zwrotu, jest inwestycja w nieruchomości. Osoby zainteresowane tego typu kwestiami powinny zapoznać się z książką Kena McElroya. Autor ten jest praktykiem, jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości. Pozycja przeznaczona jest nie tylko dla początkujących osób, ale również dla tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę w tym zakresie. Ci pierwsi są zachęcani do tego, aby odważyli się wyłożyć środki na inwestycję, która zostanie doszczętnie przez nas przeanalizowana. Specjaliści znajdą natomiast praktyczne porady w zakresie tego, na co dokładnie zwrócić uwagę, jak poszukiwać nieruchomości, wyceniać je, a także w jaki sposób skutecznie zarządzać majątkiem. Możemy liczyć nie tylko na liczne walory merytoryczne, ale również pewnego rodzaju inspirację. 

  1. “Analiza techniczna rynków finansowych”

Nie bez powodu rynki finansowe cieszą się tak dużą popularnością. Co prawda ryzyko straty części kapitału jest stosunkowo wysokie, jednak wizja osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków jeszcze bardziej pociągająca. W praktyce istnieją dwa rodzaje analizy na rynkach finansowych- fundamentalna i techniczna. W książce Oskara Starzeńskiego omawiana w sposób szczególny jest ta druga. Znajdziemy w niej wiele technik, których głównym celem jest prognoza kursów papierów wartościowych, surowców, walut. Wszystko odbywa się na podstawie tego, w jaki sposób ceny kształtowały się w przeszłości. Zaproponowany przez nas ranking książek obejmuje ten tytuł, bowiem jest to ogromna encyklopedia, która pokazuje niemalże całe spektrum tego typu zagadnień. Znajdziemy tam informacje na temat filozofii analizy technicznej, praktyczne porady, a także wiele innych, ciekawych i przydatnych informacji. 

  1. “Droga do finansowej wolności”

Zapewne każdy z nas marzy o tym, aby być niezależnym finansowo. Droga ta jest jednak bardzo długa i dość kręta. Godna uwagi jest pozycja “Droga do finansowej wolności”. Nasz ranking książek obejmuje tę pozycję, ze względu na szereg praktycznych rad, które ukazują, w jaki sposób możemy osiągnąć sukces. Zapoznamy się z wieloma wskazówkami, które ukazują nam, na co powinniśmy zwracać uwagę w sposób szczególny, a także na co uważać podczas inwestycji gotówki. Autor porusza różnorodne tematy w tym zakresie, jak chociażby zwiększanie możliwości zarobkowych, oszczędzanie, mechanizm składanego procentu, rynki finansowe.

  1. “Dlaczego mądrzy ludzie popełniają głupstwa finansowe?”

Nasz ranking książek zamyka pozycja “Dlaczego mądrzy ludzie popełniają głupstwa finansowe?”. Autor zwraca uwagę na różnorodne koncepcje psychologiczne, które są w stanie wyjaśnić nietypowe i interesujące decyzje finansowe. Na co dzień popełniamy wiele błędów związanych z pieniędzmi- powinniśmy się ich ustrzegać, w przeciwnym wypadku nie możemy liczyć na to, że osiągniemy niezależność finansową. Książka w sposób szczególny zalecana dla osób, które mają problem z podejmowaniem rozsądnych decyzji finansowych. 

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl